Dzień Dzikich Kotów w śląskim zoo

piątek 16 sierpnia 2019
  • Śląskie zoo obecnie zamieszkuje 8 gatunków dzikich kotów (fota. mat. pixabay)
    Śląskie zoo obecnie zamieszkuje 8 gatunków dzikich kotów (fota. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Chorzów
Koniec wakacji w gronie dzikich kotów to możliwość poznania ich ciekawego życia, zrobienia zabawek dla mieszkających w śląskim zoo kotów czy też zagrania w grę terenową.

„Dzień dla Dzikich Kotów” to wydarzenie organizowane w ramach cyklu Akademia Zoodkrywców. W ogrodzie jest obecnie 8 gatunków kotów, w tym największe koty świata – tygrysy, królowie zwierząt – lwy, największe koty w Polsce – rysie oraz dorównujące wielkością kotom domowych koty argentyńskie. Możemy odwiedzić również pantery śnieżne i perskie, karakale oraz gepardy.

Zrób zabawkę dla kociaka

Podczas wydarzeni dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach plastycznych i warsztatach, w czasie których wykonają zabawki dla mieszkających w zoo kotów. Opiekunowie zwierząt opowiedzą o niektórych swoich podopiecznych. Na stosiku pokazowo-dotykowym będzie można obejrzeć kocie czaszki, zęby, sierść, wąsy oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat dzikich kotów. Nie zabraknie gry terenowej w ramach cyklu Akademi Zoodkrywców.

Kocie zakończenie wakacji odbędzie się 31 sierpnia w godz. 10-17 w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym (Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7) w Chorzowie. Ceny biletów to 20/10 zł. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia