„Rapsodia Śląska” - muzyka, gwiazdy i podniebni tancerze

poniedziałek 19 sierpnia 2019
  • „Rapsodia Śląska” to połączenie muzyki symfonicznej i rozrywkowej z efektami wizualnymi (fot. mat. organizatora)
    „Rapsodia Śląska” to połączenie muzyki symfonicznej i rozrywkowej z efektami wizualnymi (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Chorzów
To wyjątkowa okazja do posłuchania orkiestry poza murami filharmonii. Na scenie pojawią się m.in. Brodka, Miuosh, Marcin Wyrostek. To również prapremiera „Rapsodii Śląskiej” autorstwa laureata Oscara – Jana Kaczmarka.

Widowisko muzyczno-multimedialne organizowane jest z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego. To prapremiera „Rapsodii Śląskiej” autorstwa Jana Kaczmarka pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej. Na scenie pojawią się: Brodka, Miuosh, Igor Walaszek – Igo, Grubson, Marcin Wyrostek, Janusz Wawrowski, The Whoop Group, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśnie i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz podniebni tancerze z francuskiej grupy Transe Express.

Muzyka symfoniczna i rozrywkowa

„Rapsodia Śląska” to połączenie muzyki symfonicznej i rozrywkowej z efektami wizualnymi, inspirowanymi Powstaniami Śląskimi. Takie połączenie sprawia, że widowisko spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym.

Widowisko muzyczno-multimedialne odbędzie się 31 sierpnia o godz. 21 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia