Festiwal kultur – podróż do Egiptu

środa 21 sierpnia 2019
  • Wydarzenie odbędzie się w Zabytkowej Kopalni Ignacy (fot. mat. pixabay)
    Wydarzenie odbędzie się w Zabytkowej Kopalni Ignacy (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 24 sierpnia 2019
Gdzie: Rybnik
W egzotyczną podróż możecie wyruszyć dzięki Festiwalowi Kultur. Tym razem celem podróży będzie Bliski Wschód – Egipt. Lekce języka arabskiego, malowanie henną, warsztaty tworzenia biżuterii, wykopaliska archeologiczne oraz muzyka arabska to jedne z atrakcji tego wydarzenia.

Podczas Festiwalu Kultur w Zabytkowej Kopalni Ignacy będzie można poznać Egipt. Uczestnicy mogą wziąć udział w lekacjach arabskiego, zrobić sobie tatuaż z henny czy też zobaczyć, jak pali się tradycyjną sziszę. Dla dzieci i rodziców będą ciekawe warsztaty z tworzenia biżuterii egipskiej oraz archeologiczne wykopaliska. To również okazja do rozmowy z archeologiem, który uczestniczył w wykopaliskach w Egipcie. Nie zabraknie muzyki arabskiej, wystąpią Humam Ammari i Nidal Kalboneh.

Wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia w godz. 15-21 w Zabytkowej Kopalni Ignacy (ul. Ignacego Mościckiego 3) w Rybniku. Cena biletu to 5 zł (dzieci wchodzą za darmo). Bilety można zakupić m.in. na serwisie biletyna.pl oraz przed samą imprezą. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia