Finał folkowego lata na pochodzie przebierańców

środa 28 sierpnia 2019
  • Imprezę rozpocznie kolorowy pochód z postaciami z legend, mitów i podań (fot. mat. organizatora)
    Imprezę rozpocznie kolorowy pochód z postaciami z legend, mitów i podań (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Sosnowiec
Dzieci wraz z rodzicami przebrani za najsłynniejsze legendarne postacie opanują ulice Sosnowca. Na mecie kolorowego pochodu czekać będzie mnóstwo atrakcji i prawdziwa piknikowa atmosfera.

Pochód to gratka dla miłośników polskich legend, mitów i podań. To również wielki finał akcji letniej „Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką” w sosnowieckiej Mediatece.

Przebieranki i zabawa

W niecodziennej plenerowej imprezie dzieci wraz z opiekunami będą mogły się przebrać za najsłynniejsze legendarne postacie i przejdą ulicami Sosnowca. Zrobią dużo hałasu i zamieszania, skandując samodzielnie ułożone rymowanki. Metą pochodu będzie Zagłębiowska Mediateka. Na miejscu zostaną wręczone nagrody dla najaktywniejszych uczestników akcji letniej oraz laureatów bibliotecznych konkursów. Po części oficjalnej odbędzie się piknik. W kawiarni będzie czekać słodki poczęstunek. Nie zabraknie gier, zabaw, konkursów, klocków plus-plus, malowania twarzy, balonowych rzeźb i innych atrakcji.

Impreza odbędzie się 31 sierpnia. Pochód wyruszy o godz. 9.30 spod Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3) w Sosnowcu, a zabawa na pikniku odbędzie się w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) w godz. 10-13. Szczegóły dostępne na stronie biblioteki

Kategoria: Wydarzenia