Jak nie marnować jedzenia

środa 28 sierpnia 2019
  • Na warsztatach uczestnicy poznają proste przepisy na pyszne potrawy (fot. mat. organizatora)
    Na warsztatach uczestnicy poznają proste przepisy na pyszne potrawy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 6 września 2019
Gdzie: Katowice
Chcesz przeciwdziałać marnowaniu żywności. Warto rozpocząć od własnego domu. Na tych warsztatach zobaczycie, jak prowadzić bezodpadową kuchnię. Poznacie proste przepisy na pyszne potrawy, które sami przygotujecie. Waszym dzieciakom nowe menu z pewnością zasmakuje.

Według raportu Banków Żywności, co roku w Polsce marnujemy ok 9 mln ton jedzenia. W przeliczeniu na każdego Polaka, daje to 235 kg żywności, która trafia na wysypisko śmieci. Jedzenie, które ląduje na śmietniku to również problem zmarnowanych zasobów oraz przyspieszenia efektu cieplarnianego. Z powodu wyrzucania żywności, na świecie do atmosfery trafia 3,3 miliarda ton gazów cieplarnianych. Jest to niemal równoznaczne z roczną emisją produkowaną przez cały przemysł Unii Europejskiej.

Mus czekoladowy, a może pasta z fasoli?

O tym, że z liści pęku rzodkiewki można przygotować sałatkę albo pesto mało kto wie. Na warsztatach z bezodpadowej kuchni będzie można dowiedzieć się, jak wykorzystywać różne produkty, które najczęściej pozostają w lodówce oraz jak przechowywać jedzenie, aby dłużej zachowało świeżość. Uczestnicy poznają proste przepisy na pyszne potrawy i przygotują m.in. mus czekoladowy z banana, sałatkę ziemniaczaną, pastę z fasoli.

Warsztaty odbędą się 6 września w godz. 18-20 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach (ul. Kopernika 14). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy do 3 września, pod adresem mailowym: ewa@wolnaherbata.pl. Przy zapisach organizatorzy proszą o informację, czy przyniesiecie własne pojemniki (pojemnik średniej wielkości – na sałatkę oraz dwa słoiki), czy też mają przygotować opakowania na wynos. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia