Margaret, Sarsa, Nosowska i inne gwiazdy na Gwarkach

czwartek 29 sierpnia 2019
  • Na scenie pojawi się m.in Katarzyna Nosowska (fot. mat. organizatora)
    Na scenie pojawi się m.in Katarzyna Nosowska (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 6 września 2019 - niedziela 8 września 2019
To jedno z największych wydarzeń kulturalno – historycznych na Górnym Śląsku. W tym roku na scenie pojawią się m.in. Margaret, Sarsa, Nosowska, The Dumplings. Wśród atrakcji dla dzieci spektakle, interaktywne zajęcia, wioska indiańska. Nieodzownym elementem imprezy będzie historyczny pochód.

Impreza nawiązuje do „zabaw i komedyj” organizowanych podczas jarmarków miejskich w Tarnowskich Górach oraz święta górniczego obchodzonego na pamiątkę odnalezienia rud srebronośnych. Najbardziej wyróżniającym się elementem imprezy jest tradycyjny i unikatowy Pochód Gwarkowski.

Muzyczna zabawa

Na scenie pojawią się takie gwiazdy, jak Korek, Tess, Margaret, Tukej, Otsochodzi, Sarsa, Nosowska, Wojciech Gąsowski, The Dumplings, The music of Electric Light Orchestra performed by Phill Bates & Band. O dobry humor zadba Kabaret Jurki. Finał imprezy to również pokaz sztucznych ogni.

Wioska indiańska i rodzinny festyn

Najmłodsi uczestnicy Gwarków będą mogli bawić się w wiosce indiańskiej, zobaczyć ciekawe przedstawienie teatralne - „Bajka”, pokazy artystycznych grup dziecięcych i młodzieżowych działających w Tarnowskich Górach. Dzieciakom spodobają się również pokazy cyrkowe, taneczne oraz iluzjonisty. Wśród dodatkowych atrakcji fotobudka, malowanie twarzy i konkursy z nagrodami. Festyn dla dzieci odbędzie się 7 i 8 września na terenie Tarnogórskiego Centrum Kultury.

Barwny korowód

Nieodzownym elementem imprezy jest korowód gwarkowski, odbywający się w ostatni dzień święta. Pochód przybliża historię miasta, prezentując m.in.: jego założycieli, postacie legendarne, sławnych gości i tarnogórzan, jak też najważniejsze epizody z dziejów Tanowskich Gór. Korowód będzie można zobaczyć 8 września w godz. 11-11.45.

Gwarki rozpoczną się 6, a zakończą 8 września. Dokładny program imprezy oraz mapkę z pochodu gwarkowskiego znajdziecie na stronie Gwarków. Koncerty będą grane na Rynku w Tarnowskich Górach. 

Kategoria: Wydarzenia