Od narodzin dziecka zadbaj o jego mózg

wtorek 3 września 2019
  • Na zajęciach rodzice poznają wiele różnych technik masowania (fot. mat. organizatora)
    Na zajęciach rodzice poznają wiele różnych technik masowania (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 9 września 2019
  • poniedziałek 16 września 2019
  • poniedziałek 23 września 2019
Gdzie: Katowice
Korzystanie ze szkoły rodzenia to już norma. Rodzice chętnie zgłębiają tajniki porodu, laktacji, połogu, uczą się pielęgnacji noworodka. Ale gdzie szukać informacji na temat wspierania rozwoju psychofizycznego dziecka? Na specjalnych zajęciach w Szkole Rodzica Plus.

Początek rodzicielstwa to mnóstwo wątpliwości, niepokoju i pytań. W natłoku informacji: internet, rady rodziny, znajomych, rodzice często czują się zagubieni. Pomocne mogą okazać się wykłady i warsztaty w Szkole Rodzica Plus. Tu na starcie podróży rodzicielskiej uczestnicy zaopatrzą się w wiedzę o wpływie wysokich technologii na rozwój dziecka, o skutkach i wpływie reakcji rodzica na płacz i potrzeby dziecka oraz nauczą się masażu niemowlęcia.

O czym warto wiedzieć, zanim zostaniemy rodzicami?

Pierwsze lata życia są okresem krytycznym dla wzrostu mózgu dziecka. Ważne jest, jak je pocieszamy, słuchamy i bawimy się z nim. Dziś wiemy, że wychowanie ma wpływ na to, jak dziecko będzie radziło sobie z trudnymi sytuacjami w życiu dorosłym, jak będzie się czuło samo z sobą, czy znajdzie się w grupie wysokiego ryzyka zachorowań na depresje. Dlatego warto zadbać o rozwój psychofizyczny dziecka od samego początku.

Wpływ technologii na rozwój dziecka

Dlaczego dziecko po przerwaniu gry na komputerze czy telefonie ma trudności z odrabianiem lekcji, jest kłótliwe, marudne, znudzone czy zmęczone? Odpowiedzi na te pytania rodzice znajdą podczas wykładów Szkoły Rodzica Plus. Dowiedzą się, co ma wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, co utrudnia rozwój jego mowy czy też co z naszych rodzicielskich działań zaburza prawidłowy rozwój struktur mózgowych dziecka. Prowadzący podpowiedzą w co i jak się bawić się z dzieckiem, jak do niego mówić, jak stymulować jego rozwój.

Metody usypiania, budowania więzi z dzieckiem

Dobrze wiedzieć, co robić, gdy maluch nie chce sam spać, gdy chce, by go często nosić, tulić. Zdobyte informacje pozwolą rodzicom unikać mylenia potrzeb z zachciankami albo opierania swoich reakcji na przekonaniu ― które jest dość popularne ― że „dziecko zwraca na siebie uwagę”. Umożliwi to lepsze działanie, gdy maluch będzie przeżywał trudne chwile.

O masażu niemowlaka

W Szkole Rodzica wiele mówi się też o dotyku, który jest podstawowym zmysłem poznawczym małego dziecka, angażowanym każdego dnia w trakcie zabawy i pielęgnacji. Masaż jest wspaniałą formą profilaktyki oraz terapii wspomagającej integrację sensomotoryczną malucha. Na zajęciach rodzice poznają wiele różnych technik masowania, jak masaż pędzlami, masaż Shantala i masaż gorącymi kamieniami. 

Zajęcia podzielone są na trzy bloki tematyczne. Odbędą się 9, 16 i 23 września w godz. 18-21 w Katowickim Centrum Onkologii (ul. Raciborska 27). Cena jednego spotkania to 120 zł (od osoby), cały pakiet to 250 zł (od osoby), przy zapisie dwóch osób 350 zł. Zapisy pod numerem tel. 601 558 953 lub kontakt@miskuleczka.pl Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Szkoły Rodzenia Miś Kuleczka

Kategoria: Wydarzenia