Przytul Polskę – wystawa dla małych i dużych

niedziela 8 września 2019
  • Wystawa skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi (fot. mat. Fb Przytul Polskę)
    Wystawa skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi (fot. mat. Fb Przytul Polskę)
  • W Kąciku Kibicowania Polsce będzie można przebrać się w rożne stroje (fot. mat. Fb Przytul Polskę)
    W Kąciku Kibicowania Polsce będzie można przebrać się w rożne stroje (fot. mat. Fb Przytul Polskę)
  • Wystawa będzie czynna do 6 października (fot. mat. Przytul Polskę)
    Wystawa będzie czynna do 6 października (fot. mat. Przytul Polskę)
Kiedy: 
  • poniedziałek 9 września 2019 - niedziela 6 października 2019
Gdzie: Katowice
Jak rozmawiać z dziećmi o Polce, patriotyzmie, postawie obywatelskiej? Dobrym pomysłem jest wystawa „Przytul Polskę”, tu podczas wspólnej zabawy będziecie mogli zastanowić się nad tym tematem. Przytulicie wilka, ogórka a może Małysza.

„Przytul Polskę” mówi o sprawach ważnych w sposób przystępny dla każdego. Kuratorki wystawy, kolektyw Mamy Projekt w składzie: Pola Amber, Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska podjęły próbę spojrzenia na Polskę z perspektywy rodziny. Wystawa gościła już w Gdańsku, obecnie można ją zobaczyć w Katowicach.

Polska okiem dziecka

Polskość, obywatelstwo, wspólnota – zagadnienia przedstawione są w sposób przyjazny dzieciom zachęcają do aktywności, kreatywności i rozmowy. Doświadczenia sensoryczne z pewnością umilą spędzony czas na wystawie. W Kąciku Kibicowania Polsce będzie można przebrać się w rożne stroje, w sekcji Kuchnia Polska zagłosować na ulubioną zupę czy też powąchać tradycyjnych zapachów. Gigantyczna książka „Kto ty jesteś?” pozwoli odkryć, jak wiele twarzy ma patriotyzm, a gra w klasy z łamańcami językowymi dostarczy mnóstwo zabawy. Odwiedzający zobaczą również polską sztukę i przytulą Polskę pod postacią kolorowej poduchy, a na koniec zrelaksują się w lesie.

Przytul Polskę

Wystawa skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi, ale zaprasza też dorosłych. Zadania i zabawy dostosowane są do osób w różnym wieku. Aby ją zobaczyć warto zarezerwować około 45 min. Grupy powyżej 15 osób powinny zapisać się na zwiedzanie z przewodnikiem. Wstęp jest bezpłatny.

Wystawa będzie czynna do 6 października w godz. 9-18 od wtorku do piątku oraz w soboty i niedziele w godz. 11-18. Znajdziecie ją przy ul. Młyńskiej 2 w Katowicach. Szczegóły wystawy dostępne są na stronie Przytul Polskę

Kategoria: Wydarzenia