Energia dla czystego powietrza

niedziela 15 września 2019
  • Podczas Dni Energii będzie można dowiedzieć się m.in. jak dbać o klimat (fot. mat. pixabay)
    Podczas Dni Energii będzie można dowiedzieć się m.in. jak dbać o klimat (fot. mat. pixabay)
  • W Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej dzieci znajdą zabawy, konkursy i ciekawe pokazy (fot. mat. organizatora)
    W Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej dzieci znajdą zabawy, konkursy i ciekawe pokazy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 21 września 2019
Gdzie: Katowice
Koniec lata to dobry moment, aby pomyśleć o czystym powietrzu. Co to jest smog, jak oszczędzać energię, jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? Na te i inne pytania znajdzie odpowiedź podczas Dni Energii. Dzieciaki ucieszy kino rowerowe, warsztaty upcyklingowe czy też elektryczne pojazdy off-roadowe.

Dni Energii Miasta Katowice to wiedza na temat czystego powietrza, zabawa dla najmłodszych, muzyka na żywo oraz bezpłatne wycieczki (m.in. zakład wytwarzania energii, ścieżka edukacyjna oczyszczalni ścieków, inteligentny budynek).

Misja: Czyste Powietrze!

Dorosłych zainteresuje temat możliwości otrzymania dofinansowania na zmianę systemu grzewczego. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się również co charakteryzuje paliwa dobrej jakości, a także poznają zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych. Kto będzie chciał wiedzieć ile można wyczytać z popiołu i co robić, gdy ktoś nas truje paleniem odpadów, będzie mógł odwiedzić stoisko Straży Miejskiej w Katowicach. 

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej

Najmłodsi uczestnicy znajdą w nim kino rowerowe, ekopuzle, warsztaty upcyklingowe i energetyczny pokój zagadek. Muzeum Energetyki z Łazisk Górnych zaprezentuje m.in. cewkę Tesli, panel fotowoltaiczny oraz urządzenie do grania na nosie za pomocą energii elektrycznej. Z bliska będzie można równeż zobaczyć małe elektryczne pojazdy off-roadowe. 

Wydarzenie odbędzie się 21 września w godz. 11-17 na Placu Sejmu Śląskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia