Rusza Festiwal Filmowy Kino Dzieci

wtorek 17 września 2019
  • Najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć aż 9 festiwalowych filmów z różnych stron świata (fot. mat. organizatora)
    Najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć aż 9 festiwalowych filmów z różnych stron świata (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 21 września 2019 - niedziela 29 września 2019
Gdzie: Katowice
Animacje, filmy familijne, wzruszające historie, fantastyczne przygody. W sobotę, 21 września, rusza 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Będzie można zobaczyć 9 filmów z całego świata, które powalczą w Konkursie Głównym o nagrodę Kwiatu Paproci dla najlepszego tytułu.

Tegoroczna edycja festiwalu, pod hasłem „Czas na spotkanie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, odbędzie się w 22 miastach Polski.

9 filmów z różnych stron świata

Wśród festiwalowych propozycji znajdziemy filmy dla dzieci od 4. do 9. roku życia. Na początek organizatorzy zapraszają na polsko-łotewski animowany film przygodowy „Jakub, Mimmi i gadające psy” - w sobotę 21 września. W niedzielę, 22 września, widzów czeka zwiedzanie wszechświata w towarzystwie energicznej sroki Solana i nieśmiałego jeża Ludwika w norweskiej animacji „Solan i Ludwik – misja księżyc”. Z Norwegii pochodzi też kolejna propozycja, czyli przygodowy film familijny „Operacja Człowiek w Czerni”, w którym dwójka młodych detektywów - Tiril i Oliver – w towarzystwie rezolutnego psiego przyjaciela, próbuje rozwikłać tajemnicze zagadki. We wtorek, 24 września, na najmłodszych miłośników zimowego szaleństwa czeka kanadyjska animacja „Szybcy i śnieżni”. Najstarszych dziecięcych widzów Kino Światowid zaprasza w środę, 25 września, na poruszający „Cały świat Romy” o niezwykłej relacji 10-letniej dziewczynki i jej babci. W czwartkowe popołudnie powracamy do Norwegii, by towarzyszyć młodej krowie Klarze Muu w jej przygodach na drodze do wokalnej kariery. „Niezwykłe lato z Tess”, które można będzie zobaczyć w piątek, 27 września, to propozycja dla nieco dojrzalszej dziecięcej publiczności. Na zakończenie festiwalu francusko-włoska animowana adaptacja kultowej książki Dino Buzzattiego „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” oraz film z uwielbianej przez maluchy serii o przygodach kota Findusa i jego opiekuna Pettsona: „Pettson i Findus – wielka wyprowadzka”.

Festiwal potrwa do niedzieli, 29 września. Więcej na stronie Kina Światowid oraz na Filmowa.net.

Bilety w cenie 18 zł/15 zł/ 13 zł (z kartą Kaśka) dostępne w kasie Kina Światowid i na Filmowa.net

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Dzieci wróciły po wakacjach do szkół i przedszkoli, a rodzice stanęli przed dylematem: jakie zajęcia pozalekcyjne dla nich wybrać. Naukowe, językowe, komputerowe, akrobatyczne, kulinarne, a może szybkiego zapamiętywania? Ile  kosztują? Gdzie się odbywają? Podpowiadamy. 

Komputerowe, kulinarne, sportowe… Na jakie zajęcia zapisać pociechę?