H2O – uszyta na miarę fabryka pomysłów

wtorek 4 lutego 2020
 • Do dyspozycji dzieci jest również koparka pneumatyczna (fot. mat. organizatora)
  Do dyspozycji dzieci jest również koparka pneumatyczna (fot. mat. organizatora)
 • Wśród konstrukcji dostępnych w pracowni znajdziemy m.in. bilard elektryczny (fot. mat. organizatora)
  Wśród konstrukcji dostępnych w pracowni znajdziemy m.in. bilard elektryczny (fot. mat. organizatora)
 • Są gry i zabawy zręcznościowe (fot. mat. organizatora)
  Są gry i zabawy zręcznościowe (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • piątek 7 lutego 2020 - sobota 8 lutego 2020
 • piątek 14 lutego 2020 - sobota 15 lutego 2020
- Szukałem takiego miejsca dla swoich synów. Bezskutecznie. Postanowiłem zatem zrobić własną pracownię. Wszystko w niej zostało „uszyte na miarę” – według życzeń małych klientów. Powstało kameralne, klimatyczne miejsce – coś między „czytelnią biblioteki” a „fabryką pomysłów”.

Twórca pracowni swoją przygodę z majsterkowaniem rozpoczął w wieku 5 lat: - Przerobiłem budzik na „zegar kościelny”, zatem można powiedzieć, że mam już 50-letnie doświadczenie w majsterkowaniu – śmieję się Andrzej Lebek. Przygotowanie pracowni H2O trwało 5 lat. Nie ma w niej niczego, co mogłoby być dostępne na rynku. Wszystkie zabawki, sprzęty i gadżety są wykonane własnoręcznie.

Przestrzeń sprzyjająca kreatywności

To miejsce dla dzieci, które zadają dużo pytań, są zainteresowane tym, co dostrzegają wokół siebie, ciągle przy czymś dłubią. Dzieci w pracowni rozwijają skrzydła – motywuje ich do tego przestrzeń sprzyjająca kreatywności, pełna mądrych zabawek, zestawów klocków zachęcających do myślenia. Jest to też alternatywa dla istniejących bawialni, w których główną wagę przywiązuje się do rozwoju fizycznego i ruchu.

Zajęcia w pracowni H2O odbywają się zwykle 2 razy w tygodniu, w piątki o godz. 17 (zajęcia dla dzieci młodszych – od 5 lat) i w soboty o godz. 11 (zajęcia dla dzieci starszych). Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 stycznia (dzieci w wieku 5-7 lat), a następnie 13 stycznia (5-7 lat), 14 stycznia (dzieci od 8. roku życia), 15 stycznia (5-7 lat), 16 stycznia (od 8 lat), 17 stycznia (5-7 lat), 18 stycznia (od 8 lat), 20 stycznia (5-7 lat), 21 stycznia (od 8 lat), 22 stycznia (5-7 lat), 23 stycznia (od 8 lat).

Bilety w cenie 9 zł za spotkanie są sprzedawane we wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury lub online.

Pracownię Zajęć Kreatywnych H2O znajdziecie w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Siemianowicach Śląskich (ul. Stanisława Wyspiańskiego). Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 789 046 775 lub mailowo: sekretariat@siemck.pl. Kontakt z instruktorem: andrzej.lebek@wp.pl.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe