H2O – uszyta na miarę fabryka pomysłów

czwartek 3 października 2019
 • Wśród konstrukcji dostępnych w pracowni znajdziemy m.in. bilard elektryczny (fot. mat. organizatora)
  Wśród konstrukcji dostępnych w pracowni znajdziemy m.in. bilard elektryczny (fot. mat. organizatora)
 • Do dyspozycji dzieci jest również koparka pneumatyczna (fot. mat. organizatora)
  Do dyspozycji dzieci jest również koparka pneumatyczna (fot. mat. organizatora)
 • Są gry i zabawy zręcznościowe (fot. mat. organizatora)
  Są gry i zabawy zręcznościowe (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • piątek 11 października 2019 - sobota 12 października 2019
 • piątek 18 października 2019 - sobota 19 października 2019
- Szukałem takiego miejsca dla swoich synów przez 18 lat! Bezskutecznie. Postanowiłem zatem zrobić własną pracownię – mówi twórca pracowni H2O. Wszystko w niej zostało „uszyte na miarę” – według życzeń małych klientów. Powstało kameralne, klimatyczne miejsce – coś między „czytelnią biblioteki” a „fabryką pomysłów”.

Twórca pracowni swoją przygodę z majsterkowaniem rozpoczął w wieku 5 lat: - Przerobiłem budzik na „zegar kościelny”, zatem można powiedzieć, że mam już 50-letnie doświadczenie w majsterkowaniu – śmieję się Andrzej Lebek. Przygotowanie pracowni H2O trwało 5 lat. Nie ma w niej niczego, co mogłoby być dostępne na rynku. Wszystkie zabawki, sprzęty i gadżety są wykonane własnoręcznie.

Przestrzeń sprzyjająca kreatywności

To miejsce dla dzieci, które zadają dużo pytań, są zainteresowane tym, co dostrzegają wokół siebie, ciągle przy czymś dłubią. Dzieci w pracowni rozwijają skrzydła – motywuje ich do tego przestrzeń sprzyjająca kreatywności, pełna mądrych zabawek, zestawów klocków zachęcających do myślenia. Jest to też alternatywa dla istniejących bawialni, w których główną wagę przywiązuje się do rozwoju fizycznego i ruchu.

Zajęcia w pracowni H2O odbywają się zwykle 2 razy w tygodniu, w piątki o godz. 17 (zajęcia dla dzieci młodszych – od 5 lat) i w sobotę w godz. 11 (zajęcia dla dzieci starszych).

Bilety w cenie 9 zł za spotkanie są sprzedawane we wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury lub online.

Pracownię Zajęć Kreatywnych H2O znajdziecie w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Siemianowicach Śląskich (ul. Stanisława Wyspiańskiego). Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 789 046 775 lub mailowo: sekretariat@siemck.pl. Kontakt z instruktorem: andrzej.lebek@wp.pl.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 6 lat. Cieszymy się, że nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Nie był to prosty wybór, dlatego oprócz 3 nagród głównych przyznaliśmy jeszcze 2 nagrody pocieszenia. Zapraszamy do oglądania zdjęć zwycięzców i do dalszego korzystania z naszej strony.

6. urodziny Silesia Dzieci - rozstrzygnięcie konkursu