Zaczytany Chorzów

środa 18 września 2019
  • „Wolność czytania” to dużo ciekawych wydarzeń związanych z książką (fot. pixabay)
    „Wolność czytania” to dużo ciekawych wydarzeń związanych z książką (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • piątek 20 września 2019 - niedziela 6 października 2019
Gdzie: Chorzów
Zapowiada się prawdziwa epidemia czytania. Spotkania ze znanymi i cenionymi autorami, giełda książkowych moli, spotkania z książką dla dzieci, nauka szybkiego czytania oraz wiele innych czytelniczych atrakcji. To również koncerty i "Głód czytania" z Remigiuszem Rączką.

„Wolność czytania” w Chorzowie to atrakcje związane z książkami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich spotkania autorskie. Pojawią się m.in. z Mariusz Czubaj, Vincent V. Severski, Piotr Rozmus, Wojciech Miłoszewski, prof. Ryszard Kaczmarek, Sabina Waszut.

Świat Tolkiena, magia i zabawa

Wydarzenie wystartuje 20 września. Podczas „Nocy Księgarń” dzieci przeniosą się do krainy magii, a wszystko za sprawą warsztatów z zielarstwa w otoczeniu mnóstwa książek (godz. 18, Księgarnia Dopełniacz). Tego dnia fanów Tolkiena ucieszą zajęcia warsztatowe, pokazy, głośne czytanie fragmentów książek mistrza fantasy. 21 września na Zaczytanym Rynku nie zabraknie gier, zabaw, konkursów dla dzieci oraz spektaklu o Kopciuszku znanym z bajek braci Grimm. 26 września w CUMA najmłodsi czytelnicy wybiorą się w podróż razem z książką, a Teatrzyk Kamishibai zabierze je do „Snu o Złotej Rybce” (godz. 10). Tego dnia odbędzie się giełda książkowych moli przy ul. Jagiellońskiej (godz. 12-17).

Jak działa pamięć i jak szybko czytać?

W Miejskiej Bibliotece w Chorzowie (Filia nr 2) od 23 do 25 września odbędą się spotkania z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat - „Sen o Alicji”. Psycholog dziecięcy opowie, jak działa pamięć, dlaczego oddychamy i skąd się biorą myśli (obowiązują zapisy). 3 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 19) dzieci w wieku 9-14 lat będą mogły zobaczyć, jak wygląda lekcja szybkiego czytania (obowiązują zapisy).

„Wolność czytania” to dużo ciekawych wydarzeń związanych z książką, które będą odbywać się w dniach 20 września – 6 października. Szczegółowy plan znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Dzieci wróciły po wakacjach do szkół i przedszkoli, a rodzice stanęli przed dylematem: jakie zajęcia pozalekcyjne dla nich wybrać. Naukowe, językowe, komputerowe, akrobatyczne, kulinarne, a może szybkiego zapamiętywania? Ile  kosztują? Gdzie się odbywają? Podpowiadamy. 

Komputerowe, kulinarne, sportowe… Na jakie zajęcia zapisać pociechę?