Naucz się prowadzić tramwaj i poznaj jego tajemnice

środa 18 września 2019
  • W tym roku będzie można zwiedzić Zajezdnię w Katowicach Zawodziu (fot. mat. Fb Tramwaje Śląskie)
    W tym roku będzie można zwiedzić Zajezdnię w Katowicach Zawodziu (fot. mat. Fb Tramwaje Śląskie)
  • Odwiedzający Zajezdnię zobaczą mycie trawmaju (fot. mat. Fb Tramwaje Śląskie)
    Odwiedzający Zajezdnię zobaczą mycie trawmaju (fot. mat. Fb Tramwaje Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 21 września 2019
Gdzie: Katowice
Coś dla małych i dużych fanów tramwajów. Zwiedzanie zajezdni, nauka jazdy tramwajem, pokaz akcji gaszenia płonącego wagonu czy też parada czerwonych banek. Atrakcji nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście na Dzień Otwarty najlepiej przyjechać tramwajem.

Tradycyjnie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Tramwaje Śląskie S.A. Organizują Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej. W tym roku będzie można zwiedzić zajezdnię w Katowicach Zawodziu.

Tramwaje od podszewki

Prada tramwajów do zajezdni wyruszy z placu Wolności o godz. 11.30. Na miejscu będzie można zobaczyć wystawę taboru tramwajowego i technicznego, pokaz podnoszenia wagonu (co 30 min. w godz. 13-17), sterowania zwrotnic, podwozia i aparatury dachowej, a nawet mycia tramwaju w automatycznej myjni. Strażacy pokażą, jak ugasić płonący wagon (godz. 15.40). Chętni będą mogli wejść do symulatora kabiny motorniczego lub nauczyć się jazdy tramwajem pod okiem instruktora.

Nauka pierwszej pomocy i rowerowy tor przeszkód

Dodatkowo odbędzie się bicie rekordu pojemności tramwaju, pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego, strażackiego i straży miejskiej. Dzieciom spodoba się modułowa makieta kolejowa. W zajezdni znajdzie się również symulator dachowania, rowerowy tor przeszkód i alkogogle. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, muzyki na żywo oraz małego co nieco.

Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Katowicach Zawodziu (ul. 1 Maja 152) odbędzie się 21 września w godz. 11.30 – 17.30. Uruchomione zostaną linie specjalne dowożące zwiedzających do Zajezdni od strony Mysłowic, Sosnowca i centrum Katowic. Informację znajdziecie na stronie Tramwajów Śląskich

Kategoria: Wydarzenia