Zbuduj dom dla owadów i poznaj nosorożca

czwartek 19 września 2019
  • Tradycyjnie odbędzie się gra terenowa Akademia Zoodkrywców (fot. mat. pixabay)
    Tradycyjnie odbędzie się gra terenowa Akademia Zoodkrywców (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 22 września 2019
Gdzie: Chorzów
Dlaczego warto chronić zagrożone gatunki zwierząt i ich naturalne siedliska? Jakie sekrety skrywają nosorożce? A jak powstaje miód? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych.

Niestety często zapominamy, że na naszej planecie nie jesteśmy sami. Co zrobić, aby ocalić bioróżnorodność ziemi? Tego będzie można dowiedzieć się podczas Dnia Solidarności z Przyrodą w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczestnicy poznają sekrety nosorożców, przyjrzą się roślinom miododajnym i poznają ich znaczenie dla ekosystemu i człowieka oraz zastanowią się czy konieczne jest wycinanie lasów pod uprawę palmy olejowej. Tradycyjnie odbędzie się gra terenowa Akademia Zoodkrywców. Nie zabraknie warsztatów, zabaw dla dzieci. Będzie można zbudować domek dla owadów, spotkać się z pszczelarzami oraz opiekunami nosorożców.

Dzień Solidarności z Przyrodą odbędzie się 22 września w godz. 10-17 w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie (Promenada Gen. Jerzego Ziętka). Ceny biletów to 20 zł – normalny, 10 zł – ulgowy. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia