Poznaj tajniki pracy naukowców

środa 25 września 2019
  • To już 14 edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej (fot. mat. Fb organizatora)
    To już 14 edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej (fot. mat. Fb organizatora)
  • W tym roku przygotowano ponad 150 naukowych aktywności (fot. mat. organizatora)
    W tym roku przygotowano ponad 150 naukowych aktywności (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 12 września 2019
Ponad 150 pokazów, eksperymentów, gier, wykładów, warsztatów – to tylko część atrakcji jakie znajdziecie podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. 30 września ruszy rejestracja uczestników wydarzenia.

To już 14 edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Wydarzenie to doskonała okazja do poznania tajnik pracy naukowców, zobaczenia, co kryje się w laboratoriach uczelni i przeżycia niesamowitej przygody.

Pokazy, warsztaty i doświadczenia

W tym roku przygotowano ponad 150 naukowych aktywności, które będą zlokalizowane w trzech miastach: Gliwicach, Zabrzu i Katowicach. Dzieci znajdą dla siebie m.in. warsztaty „Uwaga: ruchome piaski”, „Betonowe zamieszanie”, „Narzędzia pisarskie”. Na pokazach naukowych będzie można zobaczyć m.in. salon gier sterowany ruchem oka, lewitacje i inne ciekawe sztuczki magnetyzmu, sztuczki z ogniem czy też zostać operatorem drona. Noc Naukowców to również ciekawe gry i quizy.

Wybór atrakcji ułatwi aplikacja na telefon

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej już 12 października. Szczegółowy program znajdziecie na stronie Nocy Naukowców. Rejestracja uczestników na poszczególne wydarzenia rozpocznie się 30 września o godz. 12. Możecie również pobrać specjalną aplikację, która pomoże wybrać atrakcje. Znajdziecie ją na Fb Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Kategoria: Wydarzenia