Jesienne grzybobranie w ogrodzie botanicznym

piątek 27 września 2019
  • Dzień Grzybów w ŚOB, to szereg atrakcji dla rodzin (fot. mat. organizatora)
    Dzień Grzybów w ŚOB, to szereg atrakcji dla rodzin (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 6 października 2019
Gdzie: Mikołów
Gra terenowa "Grzybobranie", warsztaty mikroskopowe, kosmetyczne, survivalowe, edukacyjne i ogrodnicze – a wszystkie związane z grzybami. Jesienne grzybobranie już niebawem na Sośniej Górze.

Dzień Grzybów w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie to wiele atrakcji związanych z grzybami. Dzieci ucieszy gra terenowa w rozmiarze XXL, dzięki której dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy. Pod mikroskopem będzie można zobaczyć typowe i trochę mniej gatunki grzybów, a na warsztatach kosmetycznych zrobić z nich maseczkę do twarzy. Podczas zajęć survivalowych, uczestnicy dowiedzą się, jak rozpalić ogień, wyleczyć się, stworzyć opatrunek lub narzędzia niezbędne w lesie, a wszystko za pomocą grzybów. Akcja edukacyjno-ekologiczna przeszkoli, jak świadomie powinno wyglądać grzybobranie. Ponadto ciekawe wykłady, doświadczenia chemiczne ukazujące świat grzybów. Nie zabraknie rodzinnej strefy zabaw, kiermaszu rękodzieła i małego co nieco. Na warsztatach przy ulach uczestnicy przygotują pszczoły do zimy.

Dzień Grzybów odbędzie się 6 października w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie na stronie ogrodu.  Wydarzenie odbędzie się również w przypadku niepogody.

Kategoria: Wydarzenia