Bezpieczny Maluch

poniedziałek 30 września 2019
  • Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 1 października 2019 - piątek 22 listopada 2019
Akcja skierowana jest do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. Jej celem jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Warsztaty pierwszej pomocy, maluch w podróży czy bezpieczeństwo kobiet ciężarnych – m.in. takie tematy będą poruszane na spotkaniach.

Tematem przewodnim będą warsztaty z udzielenia pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. Poprowadzi je wykwalifikowany ratownik medyczny. Przygotowano również spotkanie z ekspertem na temat „Bezpieczeństwa dziecka podczas podróży”. Ekspert podpowie, jak wybrać bezpieczny fotelik, jak go zamontować w samochodzie oraz jak prawidłowo zapiąć w nim dziecko. Dodatkowo rodzice zdobędą informację o żywieniu niemowląt, komórkach macierzystych, wsparciu laktacji.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona. Spotkania odbędą się 1 października w Rybniku, 2 października w Jastrzębiu-Zdrój, 3 października w Zabrzu, 4 października w Bytomiu, 19 listopada w Gliwicach oraz 22 listopada w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia