Gra terenowa w śląskim zoo

czwartek 3 października 2019
  • W chorzowskim zoo mieszkają 324 gatunki zwierząt, w tym 75 gatunkow ssaków (fot. pixabay)
    W chorzowskim zoo mieszkają 324 gatunki zwierząt, w tym 75 gatunkow ssaków (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 6 października 2019
Gdzie: Chorzów
W niedzielę, w ramach Akademii ZOOdkrywców, odbędzie się drużynowa gra terenowa. Jej uczestnicy będą skupiać swoją uwagę na mieszkańcach zoo, ale również na ich opiekunach. I jedni i drudzy otrzymają upominki.

To ostatnie spotkanie z cyklu Akademii ZOOodkrywców w tym roku. Będzie okazja, by spotkać się z opiekunami zwierząt. Obchodzili oni niedawno swoje święto - Międzynarodowy Dzień ZOOopiekuna, dlatego uczestnicy spotkania przygotują dla nich „zwierzęcą” pamiątkę.

Prezenty dla mieszkańców zoo i nie tylko

Zwierzęta również zostaną obdarowane. Jak wiadomo, najlepsze prezenty dla nich to te, które można zjeść! Przy bramach ogrodu oraz przy wybranych wybiegach ustawione zostaną kosze, w których będzie można zostawić przysmaki dla podopiecznych zoo. W tym dniu przyjmowane będą także zebrane dla zwierząt żołędzie. Gra terenowa, spotkanie z opiekunami zwierząt, a także wręczenie nagród dla najwytrwalszych uczestników Akademii ZOOodkrywców, odbędą się 6 października w godz. 10-16.

Od października zmianie ulegają godziny otwarcia zoo. Teraz to: 9-17, pawilony do 16.45, w weekendy i święta godz. 9-18, pawilony do 17.45. 

Śląski Ogród Zoologiczny mieści się przy Promenadzie Gen. Jerzego Ziętka 7 w Chorzowie.

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 6 lat. Cieszymy się, że nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Nie był to prosty wybór, dlatego oprócz 3 nagród głównych przyznaliśmy jeszcze 2 nagrody pocieszenia. Zapraszamy do oglądania zdjęć zwycięzców i do dalszego korzystania z naszej strony.

6. urodziny Silesia Dzieci - rozstrzygnięcie konkursu