Mały kostiumograf – warsztaty w Pracowni Teatralno-Filmowej

piątek 4 października 2019
  • Trwają zapisy na wycieczkę do Muzeum Historii Katowic (fot. mat. organizatora)
    Trwają zapisy na wycieczkę do Muzeum Historii Katowic (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 17 października 2019
Do dyspozycji młodych artystów będą szablony i mnóstwo niepowtarzalnych tkanin. Stworzą oni kostiumy do filmu lub sztuki teatralnej, a inspiracją do tego będzie niewątpliwie wizyta w byłym mieszkaniu niezwykłej pary artystów.

„Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków” znajduje się w ich byłym mieszkaniu. Można tam zobaczyć projekty i kostiumy słynnej scenograf i kostiumolog Barbary Ptak, a także fotografie z przedstawień. Są tu też pamiątki, nagrody i fotografie aktora i śpiewaka Stanisława Ptaka. To wszystko będą mogli obejrzeć uczestnicy wycieczki.

Warsztaty kostiumowe

Kolejną częścią wycieczki będą warsztaty w Dziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic, podczas których dzieci stworzą własne kostiumy. Do dyspozycji młodych artystów będą szablony i mnóstwo niepowtarzalnych tkanin. Wycieczka to jedna z propozycji adresowanych do dzieci w ramach 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wycieczka odbędzie się 17 października - zbiórka na parkingu przy Zagłębiowskiej Mediatece (wejście od ul. Zegadłowicza), o godz. 9.15. Powrót ok. godz. 12.30/13. W wycieczce mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat. Warunkiem udziału w wycieczce jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: informatorium@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie ich osobiście do Informatorium w Zagłębiowskiej Mediatece, ul. Kościelna 11, poziom I w godzinach otwarcia Mediateki.

Koszt biletów wstępu, transport i ubezpieczenie pokrywa Organizator.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 6 lat. Cieszymy się, że nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Nie był to prosty wybór, dlatego oprócz 3 nagród głównych przyznaliśmy jeszcze 2 nagrody pocieszenia. Zapraszamy do oglądania zdjęć zwycięzców i do dalszego korzystania z naszej strony.

6. urodziny Silesia Dzieci - rozstrzygnięcie konkursu