Festiwal Gier Planszowych

środa 9 października 2019
  • Festiwal Gier Planszowych odbędzie się w dziesięciu polskich miastach (fot. mat. pixabay)
    Festiwal Gier Planszowych odbędzie się w dziesięciu polskich miastach (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 12 października 2019
  • sobota 19 października 2019
Gdzie: Katowice
Gdy pada deszcz, gdy dzieci się nudzą, a jesienne wieczory coraz dłuższe z pomocą przychodzą gry planszowe. W co grać i jak? - podpowiedź znajdziecie podczas Festiwalu Gier Planszowych. Zapoznacie się z nowościami, przetestujecie bestsellery z osobami, które wytłumaczą reguły i zaprezentują je w praktyce.

Festiwal Gier Planszowych odbędzie się w dziesięciu polskich miastach m.in. w Katowicach. Wydarzenie połączy przy jednym stole osoby z różnych pokoleń, a przy okazji dostarczy dobrej zabawy.

Uczą dyscypliny i logicznego myślenia

O wpływie gier planszowych na rozwój nie trzeba już nikogo przekonywać. Planszówki uczą dyscypliny, przestrzegania zasad, a nawet empatii. Pomagają też kształtować umiejętności analitycznego oraz logicznego myślenia.

Nowości, niszowe tytuły i bestsellery

Okazja do przetestowania nowych gier na Śląsku będzie możliwa 12 i 19 października w Katowicach. Uczestnicy festiwalu zapoznają się z premierami tego sezonu, przetestują bestsellery i niszowe tytuły. Próbne partie będzie można rozegrać z osobami, które nie tylko świetnie znają reguły, ale też potrafią je wyjaśnić i zaprezentować w praktyce.

Festiwal Gier Planszowych odbędzie się 12 października w godz. 10-20 w Empik Silesia Katowice (ul. Chorzowska 107) oraz 19 października w godz. 10-20 w Empik Supersam (ul. P. Skargi 6).

Kategoria: Wydarzenia