Zobacz, jak taniec łączy ludzi – projekt edu.DANCE na finiszu

piątek 11 października 2019
  • Edu.DANCE realizowany był we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2019” (fot. mat. organizatora)
    Edu.DANCE realizowany był we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2019” (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • piątek 25 października 2019
  • wtorek 3 grudnia 2019
Gdzie: Tychy
Połączenie artystycznych działań dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej przynosi zaskakujące efekty. Jakie? Będziecie mogli przekonać się, podczas premierowego spektaklu wieńczącego projekt edu.DANCE.

Projekt edu.DANCE wystartował wiosną i cieszył się bardzo dużą popularnością. Chodziło głównie o popularyzację kreatywnych metod edukacji w obszarze tańca. Co kluczowe, cykl warsztatów miał charakter integracyjny. Tym samym, łączył artystyczne działania osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Podróż do wnętrza samych siebie

Dzięki idei „razem w ruchu” uczestnicy uczyli się, jak przyjmować odmienność drugiej osoby. Jednocześnie, poprzez taniec, tworzył się pewien rodzaj wspólnoty, w której wszelkie różnice przestawały mieć pierwszorzędne znaczenie. Jak mówią twórcy: „Wybraliśmy się w podróż. Poznawaliśmy samych siebie, ale także siebie nawzajem. Odkryliśmy nieznane. Zdarzało nam się zbłądzić, ale zawsze znajdowaliśmy drogę do siebie. Cieszyliśmy się z naszej wspólnej wyprawy”. Za projekt odpowiedzialne były: Sylwia Hefczyńska–Lewandowska, Natalia Dinges oraz Adriana Świątek, na co dzień związane z Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu. Edu.DANCE realizowany był we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2019”.

Efekty projektu będzie można obejrzeć 25 października o godz. 12 w Teatrze Małym w Tychach (ul. Hlonda 1) - odbędzie się premierowy spektakl taneczny „Ślady”. Kolejny pokaz - 3 grudnia o godz. 12.

Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia