Taniec i stare maszyny

środa 16 października 2019
  • Na wystawie można zobaczyć zabytkowe maszyny do szycia, firmy Singer, a także Neuman oraz Minevra (fot. mat. organizatora)
    Na wystawie można zobaczyć zabytkowe maszyny do szycia, firmy Singer, a także Neuman oraz Minevra (fot. mat. organizatora)
  • O polonezie opowie i zagra Witek Broda (fot. mat. organizatora)
    O polonezie opowie i zagra Witek Broda (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 18 października 2019
W świat muzyki, poloneza i innych tańców polskich zabierze Was Witek Broda, grający na skrzypcach i lirze korbowej. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do zobaczenia zabytkowych maszyn do szycia.

Spotkanie literacko-muzyczne „Szlakiem poloneza i innych tańców polskich” odbędzie się w ramach Festiwalu Sztuk Wszelkich – Zderzeń Działań Wrażliwych w Jastrzębiu-Zdroju.

Szlakiem poloneza

O polonezie opowie i zagra Witek Broda - lider legendarnej Kapeli Brodów, wybitny muzyk, badacz muzyki, grający na skrzypcach i lirze korbowej. Od wielu lat przemierza Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii i ostatnich ludowych muzykantów, bierze czynny udział w wielu projektach związanych z tradycyjną muzyką polską.

Stare maszyny w śląskiej chacie

Koncert to również okazja do zobaczenia ekspozycji umieszczonej w starej chacie śląskiej. Na wystawie można zobaczyć zabytkowe maszyny do szycia, firmy Singer, a także Neuman oraz Minevra, z początku XX w. Stanowią one małe dzieła sztuki użytkowej. Wzrok cieszą elementy maszyny zdobione złotą kalkomanią, piękne, drewniane blaty oraz skrzynie do przechowywania i transportu, a także żeliwne odlewy stanowiące ich podstawy.

Spotkanie „Szlakiem poloneza i innych tańców polskich” odbędzie się 18 października o godz. 17 w Galerii Historii Miasta (ul. Witczaka 4) w Jastrzębiu-Zdroju. Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego 2020 r. w godz. 8-16. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia