Spotkanie z wiedźmami Szekspira

czwartek 17 października 2019
  • Trzy wiedźmy z "Makbeta" nauczą dzieci tolerancji (fot. mat. organizatora)
    Trzy wiedźmy z "Makbeta" nauczą dzieci tolerancji (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 18 października 2019
  • sobota 19 października 2019
Premierowy spektakl o trzech wiedźmach z „Makbeta” to opowieść pełna marzeń, niespodzianek i śmiechu. To również nauka tolerancji wobec osób o odmiennych poglądach i uwarunkowaniach. Całość dopełnia autorska muzyka i choreografia.

18 i 19 października odbędzie się premiera spektaklu „Kogo strzygą Strzygi” w reżyserii Agnieszki Batóg. Na scenie zagra kolektyw artystyczny Lufcik na Korbkę.

Nauka tolerancji, empatii i zrozumienia

Spektakl to spotkanie z szekspirowskimi trzema wiedźmami, które żyjąc w lesie, zaczynają postrzegać upływ czasu i zmiany zachodzące na świecie. Twórcy przedstawienia skupiają się na tym, aby w prosty sposób – w formie żartów oraz refleksji, dzieci poznawały wartości takie jak empatia, tolerancja oraz zrozumienie dla osób o odmiennych poglądach i uwarunkowaniach.

„Kogo strzygą Strzygi” będzie można zobaczyć 18 października o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach (ul. Wyszyńskiego 27) oraz 19 października o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury Żernica (ul. Szafranka 9). Przedstawienie adresowane jest zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia