Nauka, eksperymenty i spotkanie z Dorotą Zawadzką

czwartek 24 października 2019
  • W Miasteczku Zmysłów dzieci poznają prawa fizyki i sprawdzą, jak można oszukać mózg (fot. mat. organizatora)
    W Miasteczku Zmysłów dzieci poznają prawa fizyki i sprawdzą, jak można oszukać mózg (fot. mat. organizatora)
  • Podczas wydarzenia rodzice spotkają się z Dorotą Zawadzką i porozmawiają o wychowaniu dzieci (fot. archiwum zdjęć na Fb Doroty Zawadzkiej)
    Podczas wydarzenia rodzice spotkają się z Dorotą Zawadzką i porozmawiają o wychowaniu dzieci (fot. archiwum zdjęć na Fb Doroty Zawadzkiej)
Kiedy: 
  • sobota 23 listopada 2019 - niedziela 24 listopada 2019
Gdzie: Tychy
Miasteczko Zmysłów to świat zabawy, nauki i radości. Tu można poeksperymentować ze zmysłami, poznać prawa fizyki i dowiedzieć się, jak wesprzeć dzieci w ich rozwoju. Spotkania z rodzicami poprowadzi Dorota Zawadzka.

To miejsce, gdzie aktywnie i ciekawie można spędzić czas z dziećmi. Poprzez twórczą zabawę można poznawać świat i nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.

Dotknij, zakręć, zobacz

Na interaktywnej wystawie znajdzie się ponad 25 eksponatów. Wszystkie uczą przez oddziaływanie na zmysły. Można je dotknąć, zakręcić, zobaczyć, usłyszeć. Dzieci i rodzice mogą sprawdzić, jak działają prawa natury, fizyki, jak można oszukać własny mózg. Wystawę tworzę złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem, zabawy i zagadki logiczne, urządzenia pokazujące w prosty sposób, jak działają skomplikowane maszyny i wiele innych.

Spotkania z ekspertem

Podczas wydarzenia rodzice mogą spotkać się z Dorotą Zawadzką i zapoznać się z trendami w pracy z dziećmi. Znajdą również odpowiedź na nurtujące ich pytania wychowawcze. Będą to bezpośrednie rozmowy i konsultacje.

Zabawa, warsztaty i konkursy

Najmłodsze dzieci (2-4 lata) będą mogły się bawić w kąciku maluszka. Tu znajdą klocki, wielkie kule do nawlekania, sortery, krosno, tablice kreatywne, gigantyczne tangramy, zabawki trenujące małą i dużą motorykę. Starsze dzieci (4-10 lat) będą bawić się kolorami, zapachami, fakturami. Będą animacje, warsztaty, konkursy – plastyczne, ruchowe, zręcznościowe i muzyczne, a także wyjątkowa wystawa plansz, które w nieco magiczny sposób pokażą uczestnikom m.in. co kryje las, ciało ludzkie.

Miasteczko Zmysłów będzie można odwiedzić 23 i 24 listopada w godz. 10-17 w Browarze Obywatelskim w Tychach (ul. Browarowa 21). Spotkanie z ekspertem odbędzie się w sobotę w godz. 11-13 i 14-16, a w niedzielę w godz. 11-14. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia