Dinognaty na grubie

piątek 25 października 2019
  • Podziemna trasa kopalni Sztolnia Królowa Luiza, od której rozpocznie się zwiedzanie, mieści się przy ul. Mochnackiego 12 w Zabrzu (fot. mat. organizatora)
    Podziemna trasa kopalni Sztolnia Królowa Luiza, od której rozpocznie się zwiedzanie, mieści się przy ul. Mochnackiego 12 w Zabrzu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 26 października 2019 - niedziela 27 października 2019
Gdzie: Zabrze
Poszukiwania kości dinozaurów w mrocznych podziemiach kopalni Sztolnia Królowa Luiza – brzmi strasznie? Bo będzie strasznie! W końcu nie wiadomo, co jeszcze kryje się w czeluściach tych ciemnych, krętych korytarzy…

W weekend 26-27 października Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu zaprasza na niecodzienne poszukiwania.

Kości i jaja dinozaurów

Dzieci w wieku od 4 lat, wraz z przewodnikami, będą przemierzać kręte, mroczne korytarze kopalni, w poszukiwaniu kości i jaj dinozaurów. Będą też poszukiwania archeologiczne, w piasku, na powierzchni. Uczestnicy wyprawy będą mogli wykonać rysunek naskalny (pastelami na papierze powieszonym na ociosie) i odwiedzić zaaranżowany las karboński (też pod ziemią). Na śmiałków tej niecodziennej wycieczki będą czekać jeszcze inne niespodzianki.

Wymagane zapisy

Zwiedzanie potrwa 1,5 godziny. Będzie odbywało się 26 października i 27 października w godz. 10-20. Start przy ul. Mochnackiego 12 w Zabrzu. Koszt – 25 zł (cena obejmuje zwiedzanie podziemi i wejście na Park12C). Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni. Na podziemne zwiedzane wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel.: 32 271 40 77 lub na stronie kopalni.

Więcej informacji znajduje się na fanpage'u kopalni na Fb.

Kategoria: Wydarzenia