Zobacz teatralne zakamarki

poniedziałek 28 października 2019
  • Wiele spektakli będzie można zobaczyć za darmo lub w promocyjnych cenach (fot. mat. organizatora)
    Wiele spektakli będzie można zobaczyć za darmo lub w promocyjnych cenach (fot. mat. organizatora)
  • Noc Teatrów Metropolii to okazja do poznania teatru "od kuchni" (fot. mat. organizatora)
    Noc Teatrów Metropolii to okazja do poznania teatru "od kuchni" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 9 listopada 2019
W ramach 10. Nocy Teatrów Metropolii najmłodsi znajdą również coś dla siebie. Będą mogli zobaczyć teatr od kuchni, wykonać maskę teatralną, wziąć udział w warsztatach baletowych czy też bezpłatnie obejrzeć spektakl.

Noc Teatrów Metropolii to jedyna taka noc w roku. W 15. teatrach będzie można zobaczyć najlepsze spektakle minionego sezonu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nie zabraknie premier, warsztatów, pokazów, zabaw, spotkań z twórcami i nocnego zwiedzania teatrów.

Operowa igła z nitką lub nocne zwiedzanie

W Operze Śląskiej w Bytomiu będzie można podpatrzeć, jak w pracowniach krawieckich powstają kostiumy, stworzyć maskę teatralną czy też wziąć udział w otwartych warsztatach baletowych. Nie zabraknie nocnego „Poszukiwania Upiora w Operze”. Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odkryje przed najmłodszą publicznością swoje zakamarki. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, aż po premierę. Podczas kreatywnych warsztatów w Teatrze Małym w Tychach z wykorzystaniem kostek Storytel dzieci stworzą „bajkę na zawołanie”.

Od niemowlaka do starszaka

Noc Teatrów Metropolii to również spektakle dla dzieci. „Powitanie” to propozycja Teatru Miejskiego w Gliwicach dla niemowlaków. Najmłodszych zachwycą obrazy i dźwięki, które skutecznie wspomogą ich rozwój. Siedząc na scenie Teatru Gry i Ludzie, pokrytej miękka trawą najmłodsi (1-5 lat) wraz z rodzicami zobaczą przedstawienie „O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć”. W Tatrze Czarnego Tła w Chorzowie dzieci (od 5 lat) wyruszą w kosmos. Będzie trochę astronomii, trochę magii, dużo kolorów i przeżyć wśród gwiazd.

10. Noc Teatrów Metropolii odbędzie się 9 listopada. Dokładny plan wydarzenia znajdziecie tutaj. Wiele spektakli będzie można zobaczyć za darmo lub w promocyjnych cenach. Na wiele z warsztatów obowiązują zapisy. Za darmo także będzie można dojechać do wybranego teatru. Wystarczy pobrać na telefon lub wydrukować okolicznościowy bilet

Kategoria: Wydarzenia