Kino dla dzieci z autyzmem

poniedziałek 28 października 2019
  • Na ekranie pojawi się m.in. „Basia 3" (fot. mat. organizatora)
    Na ekranie pojawi się m.in. „Basia 3" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 6 listopada 2019
  • wtorek 12 listopada 2019
Gdzie: Katowice
W listopadzie rozpoczyna się cykl - „Kino Wrażliwe”. Dzięki niemu seanse filmowe będą dostosowane do możliwości i preferencji wszystkich miłośników kina, bez względu na ich zaburzenia i niepełnosprawności. Pierwszy pokaz będzie przygotowany z myślą o dzieciach z autyzmem.

Kino Światowid rozpoczyna nowy, bardzo ważny cykl - „Kino Wrażliwe”. Podczas seansów przestrzeń kina, warunki panujące w sali oraz parametry samej projekcji zostaną dostosowane do możliwości i preferencji odbiorczych widzów, którym dany pokaz będzie dedykowany. W listopadzie pokazy zostaną przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach z szerokim spektrum autyzmu. Podczas projekcji zostanie stworzona przyjazna, bezpieczna przestrzeń – na sali nie będzie całkowitej ciemności; ograniczone zostaną bodźce.Kino nie pokaże również zwiastunów innych filmów, by nie rozpraszać uwagi młodych widzów.

6 listopada o godz. 16.30 na ekranie będzie można zobaczyć „Dogonić marzenia”. Film jest dedykowany dzieciom od 9 lat. 12 listopada o godz. 16.30 najmłodsi zobaczą „Basię 3” na podstawie książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Więcej informacji znajdziecie na stronie Kina Światowid. Bilety w cenie 13 zł można zakupić w kasie Kina Światowid lub tutaj.

Kategoria: Wydarzenia