Fascynująca historia Momo

wtorek 29 października 2019
  • W spektaklu wykorzystywane są różnorodne techniki teatralne (fot. mat. organizatora)
    W spektaklu wykorzystywane są różnorodne techniki teatralne (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 10 listopada 2019
Gdzie: Katowice
Spektakl to inscenizacja kultowej książki Michaela Ende. W przedstawieniu zobaczymy różnorodne techniki teatralne m.in. japoński teatr Kamishibai. To doskonała rozrywka na niedziele popołudnie, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

„MOMO" jest inscenizacją powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas". Przedstawienie w wykonaniu Teatru Rawa będzie można zobaczyć na scenie Teatru Gry i Ludzie. W spektaklu wykorzystywane są różnorodne techniki teatralne: japońskiego teatru Kamishibai, teatru przedmiotu i teatru lalek.

Momo – dziewczyna z wyobraźnią

Widzowie poznają historię samotnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. Dzieci ją uwielbiają, bo zna najlepsze zabawy, do których wystarcza tylko wyobraźnia. Pewnego dnia w wielkim mieście pojawiają się Szarzy Panowie, którzy pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. Czy Momo uratuje swoich przyjaciół?

O tym będzie można się przekonać 10 listopada o godz. 16 w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach (budynek starego dworca, przy Al. Niepodległości 2). Czas trwania przedstawienia to około 50 minut. Cena biletów to 20 zł jednoosobowy i 60 zł rodzinny (3+1 gratis). Rezerwacji można dokonać poprzez maila – rezerwacja@gryiludzie.pl, telefonicznie – 501 395 069 (również sms) oraz na Fb.

Kategoria: Wydarzenia