Jarmark, rycerze i koncerty

czwartek 31 października 2019
  • Marcinowe Święto to okazja do kupienia rogali świętomarcińskich i innych wyrobów regionalnych (fot. archiwum zdjęć na Fb Mikołowa)
    Marcinowe Święto to okazja do kupienia rogali świętomarcińskich i innych wyrobów regionalnych (fot. archiwum zdjęć na Fb Mikołowa)
Kiedy: 
  • piątek 8 listopada 2019
Gdzie: Mikołów
Marcinowe Święto to okazja do zakupu rękodzieła, zabawek, naturalnych produktów i oczywiście rogali z prawdziwym białym makiem. Atrakcją będą też animacje z udziałem rycerzy, średniowieczne tańce i muzyka.

Dzień św. Marcina w Mikołowie odbędzie się 8 listopada. Z tej okazji od rana na rynku będzie można kupić wyroby rękodzielnicze, zabawki, dekoracje świąteczne, przyprawy, miody, sery, wędliny, słodycze. Nie zabraknie tradycyjnych rogali świętomarcińskich.

Ścinanie smoczych jaj i walki rycerskie

Na mikołowskim rynku pojawią się również rycerze z Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin. Przedstawią gry, zabawy i konkurencje, jak rzut włócznią, ścinanie smoczych jaj toporkiem, walki na równoważni. Tańce średniowieczne zaprezentuje Capella Nicopolensis. Odbędzie się również tradycyjny wjazd świętego Marcina na koniu. Na zakończenie w Miejskim Domu Kultury odbędą się występy śpiewacze, przedstawienia obrzędowe i muzyka instrumentalna.

Marcinowe Święto odbędzie się 8 listopada w godz. 9-19 na rynku w Mikołowie. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia