Tato „zrób to dla jaj”

środa 6 listopada 2019
  • Akcja ma uświadamiać  jak ważne są regularne badania (fot. mat. organizatora)
    Akcja ma uświadamiać jak ważne są regularne badania (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 9 listopada 2019
Gdzie: Gliwice
Bardzo ważna akcja Movember Polska dla wszystkich mężczyzn. Choć wiemy, że „chłopaki nie płaczą”, a już na pewno nie chorują. To jednak, panowie badajcie się – nie ma się czego wstydzić. Teraz bezpłatne badania zrobicie również na Śląsku.

Nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce. Jednak mówienie o nich, a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne jest nadal tematem tabu. Dlatego pora to przełamać. Akcja Movember prowokuje do dyskusji, a wszystko pod hasłem „Zrób to dla jaj”. Znakiem rozpoznawczym kampanii są wąsy – trochę dziś niemodny symbol męskości. W najnowszej edycji panowie bardzo różni, ale połączeni wspólnym pomysłem, wystąpili wyłącznie w bokserkach, skarpetkach i klapkach. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na siebie i pozytywny przekaz kampanii, który mówi o tym, że nowotwór wcześnie wykryty daje szanse na szybkie wyleczenie. Przedmioty te można zakupić i w ten sposób wesprzeć organizację badań.

Bezpłatne badania

9 listopada w godz. 9-21 panowie będą mogli bezpłatnie wykonać USG jąder oraz badanie PSA, czyli markera nowotworowego prostaty w Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1) w Gliwicach. Akcja ma uświadamiać panom, chłopcom ale też paniom jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

Kategoria: Wydarzenia