Z okazji Dnia Misia – bezpłatne spotkania ze specjalistami

czwartek 7 listopada 2019
  • Bezpłatne spotkania ze specjalistami odbędą się 25 listopada (fot. mat. organizatora)
    Bezpłatne spotkania ze specjalistami odbędą się 25 listopada (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 25 listopada 2019
Gdzie: Katowice
Na spotkaniach będzie mowa m.in. o standardach okołoporodowych, stereotypach nt. karmienia piersią i sposobach radzenia sobie z dolegliwościami po porodzie. Organizatorami wydarzenia są Miś Kuleczka, Ludzki Rodzic i Katowickie Centrum Onkologii.

Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka to miejsce, w którym przyszli i świeżo upieczeni rodzice mogą czerpać wiedzę na tematy dot. ciąży, porodu czy opieki nad dziećmi. Zwykle warsztaty, spotkania ze specjalistami i konsultacje są płatne, tym razem jednak, z okazji Międzynarodowego Dnia Misia, który pojawia się również w nazwie szkoły, można wziąć w nich udział za darmo.  

Przed narodzinami

Tematem pierwszego wykładu będą standardy okołoporodowe. Poprowadzi go mgr położnictwa Małgorzata Skrzypczak, oddziałowa Bloku Porodowego w Katowickim Centrum Onkologii. Będzie też kilka słów o tym, czego można nauczyć się w szkole rodzenia i dlaczego do porodu warto się przygotować.

Gdy maluch jest już na świecie

Gościem spotkania będzie również neonatolog Barbara Sido-Bergler z Oddziału Neonatologicznego Katowickiego Centrum Onkologii. Pediatra opowie o przyjęciu i postępowaniu z noworodkiem na oddziale neonatologicznym. Anna Stasik mgr położnictwa i doradca laktacyjny rozprawi się ze stereotypami nt. karmienia piersią, a fizjoterapeutka uroginekologiczna Sylwia Kanik opowie o sposobach radzenia sobie z dolegliwościami świeżo upieczonej mamy. Na koniec Magdalena Wilk-Konieczna, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju i wczesnej interwencji logopedycznej, zaprezentuje kilka wartościowych zabaw z dzieckiem. Będzie też niespodzianka i konkursy z nagrodami. Relację z poprzedniego spotkania znajdziecie tutaj

Spotkanie przeznaczone jest dla przyszłych rodziców, a także mam i ojców dzieci w wieku do 3 lat. Odbędzie się 25 listopada w godz. 16-19.30 w Katowickim Centrum Onkologii, przy ul. Raciborskiej 27. Zapisy przyjmowane są mailowo: kontakt@miskuleczka.pl.

Kategoria: Wydarzenia