Gotuj z MasterChefami i Mateuszem Gesslerem

czwartek 7 listopada 2019
  • Luiza Baaziz, Kuba Tomaszczyk oraz Natalia Paździor - finaliści programu MasterChef Junior będą gośćmi spotkania (fot. mat. organizatora)
    Luiza Baaziz, Kuba Tomaszczyk oraz Natalia Paździor - finaliści programu MasterChef Junior będą gośćmi spotkania (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 7 listopada 2019 - sobota 9 listopada 2019
Gdzie: Katowice
Gotowanie może być wspaniałą zabawą niezależnie od wieku. Najmłodsi przekonają się o tym uczestnicząc w kulinarnym show z finalistami popularnego programu MasterChef Junior oraz słynnym Mateuszem Gesslerem.

Kuchenne eksperymenty mogą być nieustającą nauką i prawdziwą przygodą. Przekonają się o tym ci, którzy wezmą udział w warsztatach kulinarnych w dniach 7–9 listopada i spróbują niecodziennych potraw. Przyrządzone zostaną takie smakołyki jak: jadalna ziemia, kawior z papryki i bakłażana, palone krewetki z oliwą w proszku czy sorbety owocowo–warzywne wyprodukowane przy użyciu ciekłego azotu. Pokazy kuchni molekularnej przygotuje zespół Łukasza Szewczyka, znany z osiągnięć w dziedzinie carvingu, czyli sztuce rzeźbienia w owocach i warzywach.

Spotkanie z finalistami MasterChef Junior

W sobotę, 9 listopada, oprócz tajników kuchni molekularnej, poznamy przepisy finalistów MasterChef Junior – Luizy Baaziz, Natalii Paździor i Kuby Tomaszczyka. O godz.17.30 słynny restaurator Mateusz Gessler wraz z najmłodszymi kucharzami pokaże gościom, jak szybko przyrządzić pyszne i zdrowe dania.

W bezpłatnych pokazach będzie można uczestniczyć 7-8 listopada od godz.15 oraz 9 listopada w godz. 13-19 na Placu Śląskim w Silesia City Center (ul. Chorzowska 107) w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia