Uszyj jasia i pomóż chorym dzieciom

środa 13 listopada 2019
  • W akcji może wziąć udział każdy: dzieci, rodzice, dziadkowie (fot. mat. organizatora)
    W akcji może wziąć udział każdy: dzieci, rodzice, dziadkowie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 16 listopada 2019
Gdzie: Katowice
Czasem wystarczy mały gest, aby sprawić radość drugiej osobie. 16 listopada każdy będzie mógł uszyć kolorową poszewkę i sprawić radość najmłodszym pacjentom Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach.

Księżniczki, wyścigówki i wróżki – takie wzory pojawią się na poszewkach, które będą szyte dla najmłodszych pacjentów szpitala.

Kilkaset metrów materiału

Do dyspozycji będzie 10 stanowisk i kilkaset metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą, jak szyć poszewki. Uszyte jasie zostaną przekazane Górnośląskiemu Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Barwna pościel umili pobyt dzieci w szpitalu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich – szyć mogą zarówno dzieci z rodzicami, jak i osoby starsze, samotne, rodziny czy przyjaciele.

15 tys. jasiów

Pierwsza akcja „Uszyj jasia” odbyła się w 2013 r., a jej inicjatorką jest Natalia Bielawska – mama Bruna. Podczas pobytu chłopca w szpitalu, młoda mama zauważyła, że jej dziecko nie ma poszewki na poduszce. Zapytała: dlaczego? Odpowiedź brzmiała: skończyły się. Nie zastanawiając się długo, zaczęła szyć je sama. Szacuje się, że do tej pory w ramach akcji powstało ok. 15 tys. jasiów.

Akcja „Uszyj jasia” odbędzie się 16 listopada na Placu Śląskim w Silesia City Center. Stanowiska z maszynami do szycia i materiałami będą dostępne
w godz. 11-18.

Kategoria: Wydarzenia