Mikołaj i Minionki na jarmarku

poniedziałek 18 listopada 2019
  • Jarmark rozpocznie się 22 listopada (fot. mat. UM Gliwice)
    Jarmark rozpocznie się 22 listopada (fot. mat. UM Gliwice)
  • Od 6 grudnia będzie można przejechać się na karuzeli wiedeńskiej (fot. mat. UM Gliwice)
    Od 6 grudnia będzie można przejechać się na karuzeli wiedeńskiej (fot. mat. UM Gliwice)
  • W drewnianych domkach będzie można zakupić świąteczne prezenty (fot. mat. UM Gliwice)
    W drewnianych domkach będzie można zakupić świąteczne prezenty (fot. mat. UM Gliwice)
Kiedy: 
  • piątek 22 listopada 2019 - niedziela 22 grudnia 2019
Gdzie: Gliwice
Gliwicki jarmark to drewniane domki z ozdobami, smakołykami i rękodziełem. Najmłodszym spodoba się wiedeńska karuzela, tradycyjna stajenka czy pięknie oświetlona świąteczna piramida. Nie zabraknie spotkania z Mikołajem, elfami i Minionkami.

Jarmark rozpocznie się 22 listopada. W centrum gliwickiej starówki staną drewniane domki, w których będzie można kupić prezenty, skosztować świątecznych smakołyków czy też napić się rozgrzewającego korzennego wina.

Moc świątecznych atrakcji

Od 6 grudnia będzie można przejechać się na karuzeli wiedeńskiej, odwiedzić tradycyjną bożonarodzeniową stajenkę czy też posłuchać anielskich śpiewów w specjalnym interaktywnym domku. Wyjątkową atrakcją będzie pięknie oświetlona świąteczna piramida. To nie wszystko, 6 grudnia Jarmark odwiedzi Mikołaj i jego pomocne elfy. Śmiałkowie zajrzą do Zimowego Parku Doświadczeń. 7 grudnia o godz. 18 w oknie jednej z kamienic wystąpi grupa jazzowa Saksoholicy.

Wielki finał

Finał jarmarku zaplanowano na 22 grudnia. Na imprezie pojawi się m.in. Minionek i bałwanek Olaf. Mali artyści własnoręcznie zrobią bożonarodzeniową świeczkę. Najpiękniejsze kolędy zagra Orkiestra Dęta Ostropa.

Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 22 listopada do 22 grudnia w godz. 12-18 w tygodniu, w weekendy w godz. 12-19. Informację znajdziecie stronie gliwice.eu.

Kategoria: Wydarzenia