Świąteczny Jarmark na Nikiszu

środa 20 listopada 2019
  • Tradycyjnie podczas jarmarku dzieci będą mogły pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej (fot. archiwum zdjęć na Fb Jarmark na Nikiszu)
    Tradycyjnie podczas jarmarku dzieci będą mogły pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej (fot. archiwum zdjęć na Fb Jarmark na Nikiszu)
  • To jeden z najpopularniejszych świątecznych jarmarków w regionie (fot. archiwum zdjęć na Fb Jarmark na Nikiszu)
    To jeden z najpopularniejszych świątecznych jarmarków w regionie (fot. archiwum zdjęć na Fb Jarmark na Nikiszu)
Kiedy: 
  • piątek 6 grudnia 2019 - niedziela 8 grudnia 2019
Gdzie: Katowice
Przedstawienia dla dzieci, koncerty, karuzela wiedeńska, mikołajkowa i wiele innych atrakcji znajdziecie na świątecznym Jarmarku na Nikiszu. Czekać będzie na Was ponad 200 wystawców, oferujących m.in. rękodzieło i sztukę użytkowa.

To jeden z najpopularniejszych świątecznych jarmarków w regionie. Na placu Wyzwolenia znajdą się stragany z oryginalnymi rzeczami, rękodziełem czy też sztuką. W tym roku pojawi się również strefa gastro (Skwer Zillmanów).

Spotkanie z Mikołajem i pokazy artystyczne

6 grudnia o godz. 16 najmłodsi zobaczą przedstawienie „Gorączka Mikołajowa” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Tego dnia na rynku Nikiszowca będzie można spotkać śląskiego Mikołaja. Tradycyjnie podczas jarmarku dzieci będą mogły pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz mikołajkowej. Świąteczną atmosferę uzupełnią iluminacje świetlne oraz występy na scenie, na której będzie można usłyszeć świąteczne kolędy i pastorałki.

Jarmark na Nikiszu odbędzie się między 6 a 8 grudnia na placu Wyzwolenia w katowickim Nikiszowcu. Na wydarzenie będzie można dojechać bezpłatną linią autobusową z Katowic. Dostępnych będzie 1500 miejsc parkingowych. W trakcie jarmarku wprowadzony zostanie całkowity zakaz wjazdu na teren Nikiszowca (za wyjątkiem mieszkańców).

Kategoria: Wydarzenia