Klasyka animacji dla dzieci

niedziela 24 listopada 2019
  • Klasykę polskiej animacji będzie można zobaczyć w katowickim Kinie Kosmos (fot. mat. organizatora)
    Klasykę polskiej animacji będzie można zobaczyć w katowickim Kinie Kosmos (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 1 grudnia 2019 - niedziela 29 grudnia 2019
Gdzie: Katowice
W grudniu Bolek i Lolek, Reksio, Miś Kudłatek czy też Pampalini wprowadzą najmłodszych w magiczny świat kina. Rodzice przypomną sobie bajki z dziecięcych lat oraz przekonają się, że klasyka animacji nadal bawi i uczy nowe pokolenia.

„Filmowe popołudnie dla dzieci” to pokazy zestawów krótkometrażowych bajek w katowickim Kinie Kosmos. Na ekranie będą gościć animacje realizowane różnymi technikami, z których część pochodzi ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, część z uznanych polskich studiów filmowej animacji w Łodzi czy Bielsku-Białej. Bajki przeznaczone są dla dzieci już od 3 roku życia. Animacje są dobierane są w zestawy pod względem tematyki. I tak grudzień rozpocznie się „śpiewnym krokiem”, a w kolejnych tygodniach dzieci zobaczą bajki o ptakach-cudakach, spotkają się ze smokami, wraz z Reksiem, Bolkiem i Lolkiem powitają zimę, a stary rok zakończą 29 grudnia w prawdziwie królewskim stylu.

Filmowe popołudnia dla dzieci odbywają się w każdą niedzielę o godz. 15 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronie kina. Bilety w cenie 8 zł dostępne są w kasie Kina Kosmos i tutaj

Kategoria: Wydarzenia