Otwarcie Manufaktury Świętego Mikołaja

niedziela 24 listopada 2019
  • Atrakcje odbędą się w budynku urzędu, jak i na parkingu przed (fot. mat. UM Sosnowiec)
    Atrakcje odbędą się w budynku urzędu, jak i na parkingu przed (fot. mat. UM Sosnowiec)
  • Najmłodsi będą mogli pobawić się na karuzeli (fot. mat. UM Sosnowiec)
    Najmłodsi będą mogli pobawić się na karuzeli (fot. mat. UM Sosnowiec)
Kiedy: 
  • piątek 6 grudnia 2019
Gdzie: Sosnowiec
Gry i zabawy, lodowisko, snowtubing, wielkie klocki, listy do Mikołaja, występy na żywo– te i wiele innych atrakcji znajdziecie w Manufakturze Świętego Mikołaja. W tym roku gościem specjalnym będzie Marysia Jeleniewska – gwiazda Tik Toka.

6 grudnia sosnowiecki urząd zamieni się w prawdziwą Manufakturę Świętego Mikołaja.

Listy do Mikołaja i moc atrakcji

Biuro Obsługi Interesantów stanie się pocztą Mikołaja, a na korytarzach zamiast urzędników pojawiają się elfy, które przygotują mnóstwo atrakcji dla dzieci od rękodzieła, przez malowanie buziek, dekorowanie pierników, bombek, koło fortuny z nagrodami i stajnię Mikołaja.

„Górka saneczkowa”, śnieg i lodowisko

Tego dnia z parkingu urzędu znikną samochody, a w ich miejscu pojawi się karuzela, snowtubing (wielka górka, z której będzie można zjechać na „pontonach”), lodowisko oraz snowboardowe przedszkole. Nie zabraknie sceny z niezwykłymi występami oraz pokazu świateł. Spadnie również śnieg. Przed godz. 17 odbędzie się ceremonia zapalenia światełek na miejskiej choince.

Gwiazda Tik Toka

Manufakturę Mikołaja odwiedzi również Marysia Jeleniewska - 17-latka z Poznania, która zawładnęła Tik Tok'iem. Jej konto w aplikacji obserwuje 8,5 miliona osób. Będzie można zrobić sobie z nią zdjęcie i nakręcić krótki filmik.

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w godz. 14-20 w Urzędzie Miejskim Sosnowiec (aleja Zwycięstwa 20). Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub na stronie urzędu

Kategoria: Wydarzenia