O odrzutowcach na Dziecięcej Akademii Nauki

piątek 13 grudnia 2019
  • Na najbliższej Dziecięcej Akademii Nauki będzie mowa o silnikach odrzutowych (fot. mat. organizatora)
    Na najbliższej Dziecięcej Akademii Nauki będzie mowa o silnikach odrzutowych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 21 grudnia 2019
Gdzie: Chorzów
Podczas najbliższego spotkania młodych pasjonatów nauki, będzie można dowiedzieć się, jak zbudowane są i jak zmieniały się na przestrzeni lat - silniki odrzutowe. Będzie też mowa o samolotach i pracy inżynierów.

Dziecięca Akademia Nauki to cykl warsztatów organizowanych przez Fundację Edukacyjną Kombinatory, podczas których dzieci dowiadują się wielu ciekawych rzeczy z różnych dziedzin nauki. Podczas najbliższego spotkania poruszony będzie temat samolotów pasażerskich i transportowych oraz silników, które muszą te samoloty unieść w powietrze. O tajnikach konstrukcji takich silników oraz o pracy inżynierów opowie gość specjalny.

Spotkanie obejmuje warsztaty i wykład, odbędzie się 21 grudnia o godz. 10 w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 2 w Chorzowie. Wstęp wynosi 10 zł. Można też wykupić pakiet na cały cykl spotkań w ramach Dziecięcej Akademii Nauki – to koszt 55 zł. Więcej o warsztatach przeczytacie na stronie Kombinatorów.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe