Rozmowy o rodzicielstwie

środa 18 grudnia 2019
  • Zajęcia odbędą się w Szkole Rodzenia Miś Kuleczka (fot. mat. pixabay)
    Zajęcia odbędą się w Szkole Rodzenia Miś Kuleczka (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • poniedziałek 13 stycznia 2020
  • poniedziałek 20 stycznia 2020
  • poniedziałek 27 stycznia 2020
Gdzie: Katowice
Ciąża to niezwykły czas, kiedy przygotowujemy się na przyjście małego człowieka. Zgłębiamy tajniki porodu, laktacji, połogu czy też pielęgnacji noworodka. Ale gdzie szukać informacji na temat wspierania rozwoju psychofizycznego dziecka? - w Szkole Rodzica Plus.

Pierwsza ciąża to okres szczególnie wyjątkowy, kiedy dysponujemy czasem wyłącznie dla siebie i rozwijającego się dziecka. W przygotowaniach do roli rodzica pomocne będą wykłady i warsztaty w Szkole Rodzica Plus. Tu uczestnicy zaopatrzą się w wiedzę o wpływie wysokich technologii na rozwój dziecka, o bezpiecznym śnie maluszka, stymulowaniu rozwoju mózgu podczas zabawy, budowaniu relacji poprzez czytanie oraz nauczą się masażu niemowlęcia.

Mózg rozwija się głównie po urodzeniu

Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, jak jest zbudowany i w jaki sposób dojrzewa mózg dziecka. Dowiedzą się, dlaczego oglądanie telewizji, granie w gry ma negatywny wpływ na rozwój struktur mózgowych, mowy i empatii. Znajdą również podpowiedź, jak stymulować lewą półkulę, by uniknąć w przyszłości problemów w szkole.

Rodzicielstwo bliskości, metody usypiania

Przyszłym rodzicom przyda się wiedza na temat samodzielnego zasypiania dzieci. Na zajęciach poznają bezpieczne sposoby usypiania, nauczą się rozpoznawać potrzeby maluszka i nie mylić ich z zachciankami. Dzięki temu więź z dzieckiem będzie oparta na bezpieczeństwie, bez poczucia lęku.

Budowanie więzi

O tym, jak budować relacje z dzieckiem poprzez czytanie, opowie gość specjalny Izabela Michta - autorka niezwykłych książek, bloga #WoleMole. Potrzebę bliskości zaspokoi również masaż. Na zajęciach rodzice poznają wiele technik masowania, jak masaż pędzlami, masaż Shantala i masaż gorącymi kamieniami. To wszystko pomoże nie tylko złagodzić objawy kolki, ale też wpłynie pozytywnie na krążenie i stan skóry, odporność dziecka, wyciszy i uspokoi maluszka.

Zajęcia podzielone są na trzy bloki tematyczne. Odbędą się 13, 20 i 27 stycznia w godz. 18-20.30 w Szkole Rodzenia Miś Kuleczka (ul. Raciborska 27). Cena jednego spotkania to 120 zł (od osoby), cały pakiet to 250 zł (od osoby). Zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 601 558 953 lub kontakt@miskuleczka.pl. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie szkoły

Kategoria: Wydarzenia