Świąteczne pocztówki z dawnych lat

niedziela 22 grudnia 2019
  • Wystawa to 500 kartek świątecznych z różnych epok (fot. mat. organizatora)
    Wystawa to 500 kartek świątecznych z różnych epok (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 22 grudnia 2019 - piątek 31 stycznia 2020
Gdzie: Będzin
W dobie telefonów komórkowych, mediów społecznościowych, niewiele osób wysyła kartki świąteczne. Warto pokazać dzieciom, jak kiedyś prezentowały się karty bożonarodzeniowe i zaznajomić je z tą piękną tradycją.

W Pałacu Mieroszewskich otwarto wystawę czasową „Życzenia świąteczne na kartach pocztowych składane”. To 500 małych, pięknych kart bożonarodzeniowych i noworocznych. Prezentowane zbiory pochodzą z XIX wieku, poprzez dwudziestolecie międzywojenne, II wojnę światową, aż do lat 80. XX wieku. Wiele z pocztówek zostało zaprojektowanych przez polskich grafików – ilustratorów książek dla dzieci.

Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie (ul. Gzichowska 15). 24, 25, 26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia muzeum będzie nieczynne. Informację znajdziecie na stronie Muzeum Zagłębia

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe