Orszaki Trzech Króli na Śląsku

poniedziałek 30 grudnia 2019
  • Jeden z największych orszaków odbędzie się w Katowicach (fot. archiwum Fb Orszak Trzech Króli w Katowicach)
    Jeden z największych orszaków odbędzie się w Katowicach (fot. archiwum Fb Orszak Trzech Króli w Katowicach)
Kiedy: 
  • poniedziałek 6 stycznia 2020
Gdzie: Katowice
6 stycznia ulicami ponad 870 miast w Polsce i kilkunastu na świecie przejedzie Orszak Trzech Króli. Jeden z największych w naszym regionie odbędzie się w Katowicach. Tegorocznym hasłem będą słowa z kolędy „ Cuda, cuda ogłaszają”.

Największe uliczne jasełka odbędą się w 872 miejscowościach w Polsce i 21 na świecie m.in. w Rwandzie, Kongo, Niemczech, Francji, Ekwadorze czy też Kubie. - Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud nad Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień – mówią organizatorzy.

Trzej Królowie w Katowicach

Orszak Trzech Króli w Katowicach wyruszy o godz. 13.15 spod archikatedry Chrystusa Króla (ul. Powstańców). Tu uformują się kolorowe orszaki: europejski, azjatycki i afrykański. Trasa poprowadzona będzie podobnie jak w poprzednich edycjach - ulicą Jagiellońską, Lompy, Powstańców. Po drodze zaplanowano przystanki, podczas których na scenie będzie można zobaczyć jasełka. Finał orszaku - pokłon Trzech Mędrców przed Dzieciątkiem w stajence i wspólne kolędowanie odbędzie się na placu Żołnierza Polskiego na osiedlu Paderewskiego.

Orszak Trzech Króli w Katowicach odbędzie się 6 stycznia w godz. 13.15 – 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Listę innych śląskich miast, w których odbędzie się wielkie orszakowe świętowanie znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia