Narty z Reksiem

poniedziałek 6 stycznia 2020
 • Zawody odbędą się w Bielsku-Białej oraz Białce Tatrzańskiej (fot. mat. Puchar Reksia)
  Zawody odbędą się w Bielsku-Białej oraz Białce Tatrzańskiej (fot. mat. Puchar Reksia)
 • Wyznaczone będą dwie trasy zjazdowe (fot. mat. Puchar Reksia)
  Wyznaczone będą dwie trasy zjazdowe (fot. mat. Puchar Reksia)
 • To już 9 edycja zawodów (fot mat. Puchar Reksia)
  To już 9 edycja zawodów (fot mat. Puchar Reksia)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
 • niedziela 2 lutego 2020
 • niedziela 15 marca 2020
Macie w domu miłośników sportów zimowych? To coś dla nich - udział w największej w Polsce imprezie narciarskiej dla dzieci i młodzieży. Czeka na Was świetna zabawa, rywalizacja i białe szaleństwo z sympatycznym Reksiem w otoczeniu Beskidów oraz Tatr.

9.Puchar Reksia zapowiada się w prawdziwej zimowej aurze. Jak zapewniają organizatorzy - Reksio zaklina już dla nas śnieg, więc możemy być spokojni o przebieg nadchodzących zawodów. Impreza co roku cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba kibicujących - około 20 tys. widzów.

Szusowanie z Reksiem

Od 8 lat najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa ścigają się na dwóch trasach: krótszej dla początkujących i dłuższej dla bardziej zaawansowanych. Zawodnicy podzieleni są według grup wiekowych (do 13 roku życia), z podziałem na chłopców i dziewczęta. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, a każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy, torbę ekologiczną z wizerunkiem Reksia oraz upominki.

Beskidy lub Tatry

Bielska edycja Pucharu odbędzie się 2 lutego na Stoku Dębowca. 15 marca białe szaleństwo z Reksiem zawita na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Rozpoczęły się zapisy. Liczba numerów startowych jest ograniczona. Rejestracji można dokonać na stronie Pucharu Reksia. Opłata startowa to 60 zł.

Patronat nad zawodami ma Jarosława Klimaszewski - Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Helena Filek - założycielka Fundacji Reksia,  wdowa po twórcy postaci sympatycznego pieska.

* Niesprzyjające warunki pogodowe pokrzyżowały plany organizatorom 9. Pucharu Reksia (niewystarczająca ilość śniegu). Podjęto decyzję o przeniesieniu zawodów ze Stoku Dębowiec w Bielsku-Białej na Stok Siglany w Wiśle. Zawody odbędą się 2 lutego. 

Kategoria: Wydarzenia