Niebanalne ferie w Światowidzie i Kosmosie

czwartek 9 stycznia 2020
  • W Światowidzie będzie można obejrzeć zabawny film "Szybcy i śnieżni" (fot. mat. organizatora)
    W Światowidzie będzie można obejrzeć zabawny film "Szybcy i śnieżni" (fot. mat. organizatora)
  • "Marona - psia opowieść" to ciepły i wzruszający film, który będzie można obejrzeć w kinie Światowid (fot. mat. organizatora)
    "Marona - psia opowieść" to ciepły i wzruszający film, który będzie można obejrzeć w kinie Światowid (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 13 stycznia 2020 - czwartek 23 stycznia 2020
Gdzie: Katowice
W ferie kina Kosmos i Światowid zapraszają na ciekawe filmy i towarzyszące im warsztaty – dzieci poznają tajemnice planet, dowiedzą się, jak powstaje dźwięk w kinie, spróbują swoich sił w składaniu origami i stworzą swojego superbohatera.

Katowickie kina przygotowały dla dzieci w ferie familijne pokazy filmowe oraz warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Światowid na ferie

Wszyscy, którzy tęsknią za śniegiem powinni 13 i 14 stycznia przyjść do kina Światowid. 13 stycznia na ekranie - „Magiczne święta Ewy” - estoński przygodowy film familijny rozgrywający się w przepięknych zimowych krajobrazach, a następnego dnia (14 stycznia) – przebojowa kanadyjska animacja „Szybcy i śnieżni”, w której grupa przyjaciół walczy o wygraną w wyścigach saneczkowych. 16 i 21 stycznia Kino Światowid pokaże piękną plastycznie, ciepłą i wzruszającą „Maronę - psią opowieść” – podróż przez życie widzianą oczyma psa. Dodatkowo pokazom 14 i 21 stycznia będą towarzyszyły warsztaty dla dzieci. Początek seansów zawsze o godz. 10.

Ferie w Światowidzie – bilety: 18 zł normalny/15 zł ulgowy/12 zł grupy zorganizowane. Kino Światowid mieści się przy ul. 3 Maja 7 w Katowicach.

Ferie w Kosmosie 

Kino Kosmos przygotowało 4 spotkania ze świetnym kinem dla dzieci połączone z tematycznie odpowiadającymi filmom warsztatami. Spotkania rozpoczną animowane „Pamiętnikami Florki” i „Mami Fatale”, które będą okazją do przyjrzenia się postaciom superbohaterki i superbohatera oraz udziału w warsztatach plastycznych im poświęconym (13 stycznia). W czwartek (16 stycznia) Kosmos zaprasza na zabawnego „Praziomka” i warsztaty o tym, jak powstaje dźwięk w filmie. Drugi tydzień ferii Kino Kosmos rozpocznie propozycją dla nieco starszych dzieci: razem z „Małym księciem” będzie okazja wyruszyć w kosmos, a na warsztatach z astronomem spróbować poznać tajemnice planet, gwiazd i całej reszty wszechświata (20 stycznia). Ostatnie spotkanie poświęcone będzie Japonii i odbędzie się 23 stycznia: na ekranie wzruszające anime „Mirai”, a na warsztatach będzie można spróbować swoich sił w składaniu orgiami. Początek seansów zawsze o godz. 10.

Ferie zimowe w Kosmosie – bilety: 17 zł normalny/15 zł ulgowy. Kino Kosmos mieści się przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach.

Bilety do nabycia w kasach kin i na Filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe