Śnieg, przygoda i ferie w Kolejkowie

czwartek 16 stycznia 2020
 • Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
  Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
 • W Kolejkowie znajduje się największe w Polsce miasto z piernika (fot. mat. organizatora)
  W Kolejkowie znajduje się największe w Polsce miasto z piernika (fot. mat. organizatora)
 • Maleńki Nikiszowiec w Kolejkowie (fot. mat. organizatora)
  Maleńki Nikiszowiec w Kolejkowie (fot. mat. organizatora)
 • Dworzec PKP w Gliwicach - również w miniaturze (fot. mat. organizatora)
  Dworzec PKP w Gliwicach - również w miniaturze (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • czwartek 16 stycznia 2020 - niedziela 26 stycznia 2020
Gdzie: Gliwice
Nie ma śniegu, dzieciaki się nudzą... Co zrobić by wolny czas cieszył i był przepełniony atrakcjami? Warto odwiedzić największą na świecie makietę kolejową. Tu wyruszycie w fascynującą podróż. Znajdziecie też śnieg!

Kolejkowo jest czynne 365 dni w roku i oferuje mnóstwo atrakcji, emocji i dziecięcej radości. Na najmłodszych czekają kreatywne warsztaty modelarskie, podczas których mogą skonstruować własną piękną miniaturę. O zajęciach przeczytacie w naszym artykule.

Podróż w czasie i przestrzeni

Stukot przejeżdżających pociągów, migające światła latarni, zgiełk miasta, nocne życie, sielanka wsi, wakacje nad wodą. Odwiedzający mogą podpatrzeć codzienne życie miniaturowych mieszkańców, a także tych związanych z historią, jak choćby pierwszych lotników. W Dzikich Gliwicach będą świadkami napadu na bank, tuż obok zatrąbi gnający parowóz, a przed oczami przepłynie parostatek Western River. Tak, tak - dynamizmu i pełnych akcji scenek jest tu pod dostatkiem. Kilka kroków dalej znajduje się współczesność, a w niej monumentalna gliwicka radiostacja, Huta Pokój a nawet sklepy wprost z katowickiego deptaka.

Prawdziwa burza i miasto z piernika

W życiu małych Kolejkowiczan pełno jest atrakcji: zakupy na targu, tańce w dyskotece czy chowanie się przed padającym deszczem. Nad jedną z makiet regularnie co 8 minut pada rzęsisty deszcz, głośno grzmi i błyskają pioruny. Zmieniają się również pory roku, a co 9 minut zapada noc. Nad miastem robi się ciemno, a malutcy mieszkańcy zapalają światła w swoich domach. Do końca lutego można też podziwiać największe w Polsce Miasto z Piernika.

Miniatury 365 dni w roku

Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna (ul. Pszczyńska 315) w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe