Kolejkowy świat dla małych i dużych

poniedziałek 20 stycznia 2020
  • Festiwal "Kolej w Miniaturze" odbędzie się 14 i 15 marca w Sosnowcu (fot. arch. Fb Giełda SMK Katowice)
    Festiwal "Kolej w Miniaturze" odbędzie się 14 i 15 marca w Sosnowcu (fot. arch. Fb Giełda SMK Katowice)
Kiedy: 
  • sobota 14 marca 2020 - niedziela 15 marca 2020
Gdzie: Sosnowiec
„Para – buch! Koła w ruch!” - nadjeżdża Festiwal „Kolej w Miniaturze”. To nauka i zabawa dla małych i dużych. Znajdziecie tu m.in. wielki interaktywny pokaz makiet i modeli kolejowych, symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy, pociągi z całego świata.

Po raz piąty w sosnowieckiej „Kolejówce” będzie można zobaczyć prawdziwe, małe cudeńka. Miłośnicy Kolei zaprezentują modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, pobawią się w kolej i uruchomią swoje pociągi. W tej wielkiej i niekończącej się zabawie z kolejkami, będą mogli wziąć udział widzowie.

Atrakcje dla dzieci

Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje. Będzie można poukładać klocki, wziąć udział w zajęciach plastycznych czy posklejać proste modele. Oczywiście nie zabraknie kolejkowej zabawy. Dzieci sprawdzą się w uruchomianiu kolejek, sterowaniu lokomotywami i ruchem pociągów oraz poprowadzą samodzielnie na ogromnym symulatorze prawdziwą lokomotywę.

Festiwal "Kolej w Miniaturze" odbędzie się 14 i 15 marca w godz. 10-18 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 31). Większość atrakcji jest bezpłatna, sala z wielkimi makietami - bilet wstępu 5 zł, dzieci do lat 12 wchodzą za darmo. Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.  

Kategoria: Wydarzenia