Architektura, ekologia i design dla dzieci - startuje 4DD

wtorek 4 lutego 2020
  • 4 Design Days 4 Kids to liczne warsztaty kreatywne dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
    4 Design Days 4 Kids to liczne warsztaty kreatywne dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
  • Dzieci będą miały okazję porozmawiać o jednorazowym designie ze specjalistami (fot. mat. organizatora)
    Dzieci będą miały okazję porozmawiać o jednorazowym designie ze specjalistami (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 lutego 2020 - niedziela 9 lutego 2020
Gdzie: Katowice
Warsztaty architektoniczne, kreatywne szycie zabawek, projektowanie ekotoreb, tworzenie pióropuszy, maraton designu – te i wiele innych atrakcji najmłodsi znajdą podczas dni otwartych 4 Design Days. Dorośli spotkają się m.in. z Mają Popielarską.

4 Design Days odbędą się 6-9 lutego w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku. To wystąpienia znanych architektów, wywiady z wybitnymi designerami, dyskusje, wykłady i ponad 300 ekspozycji designerskich produktów i usług. Dni otwartych odbędą się w weekend 8-9 lutego. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Warsztaty dla małych projektantów i architektów

Już w sobotę 8 lutego o godz. 10 dzieciaki będą mogły stworzyć ekotorby (antresola Spodka, stoisko A23-24). W ruch pójdą pastele, pisaki, farbki do tkanin, szablony i pieczątki. W godz. 13-15 powstaną kolorowe, etniczne ozdoby na głowę – pióropusze, a od godz. 17 oryginalne naszyjniki z utkanych własnoręcznie wisiorów. Dla dzieci (7-12 lat), które interesują się tematem architektury odbędą się warsztaty (8 i 9 luty godz. 14, antresola Spodka stoisko 02), obowiązują na nie zapisy - biuro@sarp.katowice.pl lub tel. 32 253 97 74. 

Nie dla plastiku, bez słomki i stop foliówki!

To hasła Maratonu Designu – 4 Kids, który odbędzie się 9 lutego o godz. 13.30. Tomasz Pągowski i Marcin Szczelina zaproszą na scenę młodych rozmówców (6-14 lat), aby dowiedzieć się co myślą o jednorazowym designie, który ich otacza i o rzeczach, które projektują dorośli. Chętni do udziału w maratonie mogą zgłaszać się przez maila: 4kids@ptwp.pl, podając imię i nazwisko oraz wiek dziecka, a także nr telefonu rodzica. Tego samego dnia o godz. 10 wystartują EmpaTiKi – warsztaty kreatywnego szycia zabawek i przedmiotów użytkowych (stoisko A23-24). Dzieciaki stworzą m.in. przytulanki, filcowe zabawki, unikatowe zakładki do książek. Na tym samym stoisku od godz. 14 nauczą się robić z plecionych sznurków, wstążek, piórek i koralików - „Łapacze snów”.

Kącik artystyczny i malowanie buziek

Przez cały weekend na najmłodszych będzie czekał kącik artystyczny (stoisko Dobrze Mieszkaj). Tu dzieciaki będą mogły malować, dekorować kubki, ozdabiać domki z kartonu, zaprojektować swój wymarzony dom lub ogród. Tu również odbędą się warsztaty – zabawkowy recycling. Dzieci do swojej dyspozycji będą miały również interaktywną przestrzeń - „Zakamarki wyobraźni”, w której będą mogły bawić się, nalepiać, wyplatać, tworzyć rysunki oraz tajne wiadomości. Nie zabraknie malowania buziek.

Spotkaj się z Mają Popielarską

Dorośli podczas dni otwartych będą mieli okazję do konsultacji z projektantami wnętrz, którzy podpowiedzą, jak urządzić mieszkanie lub dom, jak dobrać meble i kolory, jak powiększyć małą kuchnię czy odmienić niefunkcjonalną łazienkę. Działać będzie również Strefa wymiany roślin: kwiatek za kwiatek. To miejsce, do którego można przynosić kwiaty doniczkowe i wymieniać je na inne. Odwiedzą je specjaliści w dziedzinie roślin i ogrodnictwa: Maja Popielarska i Dominik Strzelec.

Atrakcje 4 Design Days 4 Kids odbędą się 8-9 lutego w katowickim Spodku (al. Korfantego 35). Bilety są w cenie: 20 zł - 1 dzień, 25 zł - 2 dni, dzieci i młodzież do 16 roku życia wchodzą za darmo. Szczegóły znajdziecie na stronie 4 Design Days

Kategoria: Wydarzenia