Festiwal filmowy dla dzieci

środa 5 lutego 2020
  • Dzieci podczas festiwalu zagłosują na najlepsze animacje (fot. mat. organizatora)
    Dzieci podczas festiwalu zagłosują na najlepsze animacje (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 23 lutego 2020
Gdzie: Gliwice
Teraz przedszkolaki mają głos! Zasiądą w kinowych fotelach i wcielą się w prawdziwych jurorów. Na ekranie zobaczą zestaw najnowszych polskich animacji, spośród których wybiorą najlepsze.

O!PLA, czyli 8. Festiwal Polskiej Animacji dla dzieci to przegląd najnowszych i najciekawszych animacji. Najmłodsza publiczność ogląda bajki i je ocenia. Głosowanie jest ogólnopolskie, a wygrani otrzymają Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka. Na dużym ekranie najmłodsi zobaczą: „Przytul mnie:maraton”, „Stefka Burczymuchę”, „Wiking Tappi”, „Krecią robotę”, „Żubra Pompika” oraz bajkę niespodziankę. Mali jurorzy za ciężką pracę otrzymają nagrodę – mały upominek. Przed seansem o bajkach opowie Mateusz Świstak – animator kultury i autor bloga „Baśnie na warsztacie”, laureat nagrody specjalnej im. Astrid Lindgren za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży i dwóch statuetek Słoneczniki.

Animacje będzie można zobaczyć 23 lutego o godz. 11 w kinie Amok w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 3). Cena biletów to 8 zł. Bilety można zakupić w kasie kina lub tutaj

Kategoria: Wydarzenia