Warsztaty tworzenia animacji poklatkowych

czwartek 6 lutego 2020
  • Na warsztatach powstanie film z ludzikami LEGO w rolach głównych (fot. mat. organizatora)
    Na warsztatach powstanie film z ludzikami LEGO w rolach głównych (fot. mat. organizatora)
  • Warsztaty tworzenia animacji poklatkowych z ludzikami LEGO odbędą się w Centrum Zabaw 1000 klocków (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty tworzenia animacji poklatkowych z ludzikami LEGO odbędą się w Centrum Zabaw 1000 klocków (fot. mat. organizatora)
  • Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, obowiązują telefoniczne zapisy (fot. mat. organizatora)
    Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, obowiązują telefoniczne zapisy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 21 lutego 2020
Gdzie: Katowice
Już niebawem 1000 Klocków zamieni się w profesjonalne studio filmowe! To za sprawą warsztatów, które poprowadzi Kamil Janko, twórca kanału Mega Space Fighter Productions, laureat wielu nagród na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

Kamil Janko jest studentem 4. roku Automatic Control and Robotics, Electronics and Telecommunication, Informatics na Politechnice Śląskiej. Spędził pół roku w University of Bradford w Wielkiej Brytanii, pracując jednocześnie na planie filmowym. Tworzone przez niego animacje do tej pory uzbierały ponad 11 mln wyświetleń i są nagradzane na festiwalach filmowych w kraju i za granicą. Na ostatniej edycji Grand Video Awards 2019 otrzymał stypendium Warszawskiej Szkoły Filmowej, dzięki któremu od przyszłego roku akademickiego rozpocznie studia na prestiżowym kierunku reżyserii.  

LEGO i animacje  

Uczestnicy warsztatów poznają podstawy i zasady prostych animacji, dowiedzą się, jak używać oświetlenia oraz za pomocą telefonu i figurek LEGO - stworzą własne animacje poklatkowe. Zmontowany film zostanie przesłany do każdego uczestnika warsztatów. Zajęcia skierowane są do dzieci od 10. roku życia. Niezbędne do ich przeprowadzenia będą telefony typu smarfon, które każdy uczestnik warsztatów powinien mieć. Jeżeli ktoś posiada, może zabrać również statyw do telefonu i słuchawki z pilotem. Zajęcia obejmują 3 niezależne etapy, ale cały cykl gwarantuje zdobycie wszystkich niezbędnych umiejętności.

Pierwsze zajęcia odbędą się 21 lutego w godz. 17-19.30 w Kreatywnym Centrum Zabaw 1000 Klocków w Katowicach (Zawiszy Czarnego 16A). Ich koszt wynosi 40 zł. Liczba miejsce jest ograniczona, dlatego warto już teraz zapisać się tel. 798 110 034.

Kategoria: Wydarzenia