Festiwal Czekolady w Katowicach

czwartek 6 lutego 2020
 • Najmłodsi wezmą udział w kreatywnych zabawach z czekoladą (fot. mat. organizatora)
  Najmłodsi wezmą udział w kreatywnych zabawach z czekoladą (fot. mat. organizatora)
 • Na festiwalu znajdziemy m.in. makaroniki, owoce w czekoladzie, praliny czy torty (fot. mat. organizatora)
  Na festiwalu znajdziemy m.in. makaroniki, owoce w czekoladzie, praliny czy torty (fot. mat. organizatora)
 • Uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić czekoladę w domu (fot. mat. organizatora)
  Uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić czekoladę w domu (fot. mat. organizatora)
 • Festiwal Czekolady odbędzie się w katowickiej Galerii Szyb Wilson (fot. mat. organizatora)
  Festiwal Czekolady odbędzie się w katowickiej Galerii Szyb Wilson (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • sobota 7 marca 2020
 • niedziela 8 marca 2020
Gdzie: Katowice
W weekend, 7-8 marca, w Galerii Szyb Wilson, odbędzie się impreza dla miłośników słodkich smaków. Kolorowe praliny, słodkie muffiny, czekolady od gorzkiej po białą oraz bogaty program artystyczny – tego mogą spodziewać się goście Festiwalu Czekolady.

Czekolada znana była już w XVII wieku, ale stosunkowo niedawno odkryto, że zawiera ona fenyloetyloaminy tj. endorfiny zwane hormonami szczęścia. Dlatego odwiedzając stoiska z wyrobami czekoladowymi w postaci tabliczek, pralin, ciasteczek, cukierków, muffin czy fontann producentów z całego świata – z pewnością uśmiech będzie nam towarzyszył.

Czekoladowo-warsztatowo

Podczas festiwalu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dzieci udekorują pierniki, zrobią kwiaty z papieru waflowego, karmelowe cukierki i jeże z owoców. Warsztaty robienia i dekorowania pralin poprowadzą mistrzynie cukiernictwa, laureatki prestiżowych konkursów: Gabriela Górecka i Monika Kołodziej-Piela. Najmłodsi wezmą udział w kreatywnych zabawach z czekoladą, a nieco starsi w kursie zdrowych słodyczy – warsztatach dietetycznych, które poprowadzi dietetyczka i autorka książki „Wegańskie Słodycze" Karolina Gawrońska. Rodzice również nie będą się nudzić – dla nich przygotowano specjalną strefę, w której odbędzie się dekorowanie tortów.

Dzień Kobiet i Konkurs Tortów

W Strefie Czekoladowego Kina emitowane będą animowane filmy dla dzieci i romantyczne dla kobiet, z okazji ich święta. Wszystkie panie będą mogły się tu zrelaksować popijając gorącą czekoladę. Tytuły filmów są na razie słodką, czekoladową niespodzianką. Dodatkową atrakcją dla wszystkich będzie mistrzowski konkurs Tortów i Małych Form dla amatorów.

Prelekcje – z miłości do czekolady

O fenomenie szwajcarskiej czekolady opowie Krzysztof Sankowski, dystrybutor marki FAVARGER. Od ziarna do tabliczki „Bean to bar”, czyli jak zrobić czekoladę w domu – będzie można porozmawiać z Janem Woźniakiem, właścicielem manufaktury Beskid Chocolate, a od dietetyczki Karoliny Gawrońskiej dowiemy się czy czekoladki i słodycze mogą być zdrowe? Będzie też quiz czekoladowy z nagrodami – „Wszystko z miłości do czekolady”.

Słodkie pomaganie

Podczas wydarzenia będzie można oddać honorowo krew w ramach akcji "Oddaj krew za torbę słodyczy" organizowanej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Osoby chcące wziąć w niej udział, powinny 8 marca w godz. 11-16 przyjść na plac przy głównym wejściu do Galerii Szyb Wilson.

Festiwal Czekolady odbędzie się 7-8 marca w godz. 10-18 w Galerii Szyb Wilson, przy ul. Oswobodzenia 1w Katowicach. Bilety w cenie 10 zł – jednodniowy i 15 zł – dwudniowy są do nabycia tutaj.

Kategoria: Wydarzenia