Kosmos, Rialto, Światowid – spędź walentynki w kinie

poniedziałek 10 lutego 2020
  • Kadr z filmu „Poznajmy się jeszcze raz” (fot. mat. prasowe)
    Kadr z filmu „Poznajmy się jeszcze raz” (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • czwartek 13 lutego 2020 - piątek 14 lutego 2020
Gdzie: Katowice
Na wesoło i z nostalgią, sentymentalnie, fabularnie i dokumentalnie. Dla młodszych i starszych. Miłośników bajek i kina artystycznego. Katowickie kina zachęcają, by walentynki spędzić właśnie z nimi.

Kina Światowid i Kosmos oraz Kinoteatr Rialto, to kultowe miejsca na mapie Katowic. W walentynki przygotowały specjalną ofertę dla całych rodzin.  

Rodzinne walentynki w Kosmosie

Dla rodziców i opiekunów z dziećmi Kino Kosmos ma wyjątkową propozycję dla najmłodszych - Seans z Poduchą (14 lutego o godz. 18), podczas którego dzieci będą mogły obejrzeć animację „Kopciuszek. Historia prawdziwa” i wziąć udział w warsztatach plastycznych wycinania i rysowania walentynek dla kolegów, koleżanek czy rodziców. Podczas gdy dzieciaki będą zajęte oglądaniem bajki i przygotowywaniem kartek walentynkowych, rodzice mogą wybrać się do sali obok na zabawny i wzruszający film, który szturmem podbił serca krytyków i publiczności - „Sokół z masłem orzechowym”.

Światowid z Catherine Deneuve

Na świetne kino artystyczne zaprasza Światowid – pokaz najnowszego filmu „Hirokazu Koreedy”, czyli francusko-japońska „Prawda” z Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethanem Hawkiem z pewnością zachwyci fanów tego gatunku. Film będzie wyświetlony w walentynki o godz. 18.15.

Leonard Cohen w Rialcie  

Z pewnością po brzegi zapełni się sala Kinoteatru Rialto 14 lutego o godz. 19, a to za sprawą komedii  „Poznajmy się jeszcze raz”. To jednak nie jedyna filmowa okazja na sentymentalną podróż do przeszłości, w którą można zabrać swoją drugą połówkę. W czwartkowy wieczór, 13 lutego o godz. 19.30, Rialto zaprasza na specjalny pokaz filmu „Marianne i Leonard: Słowa miłości”. To zrealizowana przez legendę brytyjskiego dokumentu, Nicka Broomfielda, piękna i dramatyczna historia miłości Leonarda Cohena i jego muzy Marianne Ihlen. Wstęp przed filmem wygłosi Krzysztof Siwczyk.

Kino Kosmos mieści się przy ul. Sokolskiej 66, Rialto przy ul. św. Jana 24, a Światowid przy ul. 3 Maja 7 w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronach kin oraz na Filmowa.net.

Bilety do nabycia w kasach kin i na Filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia